Dalies:

Brīvā Latvija: “Kultūra ir mūsu nācijas pamats, bet dziesma un deja ir tās centrā”

Brīvā Latvija: “Kultūra ir mūsu nācijas pamats, bet dziesma un deja ir tās centrā”
  • 03. Jul. 2020
  • 13.58

Konference “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai” ir ikgadējs notikums, kuŗā jau kopš 2011. gada pulcējas ārvalstīs dzīvojošie latvieši, eksperti, Latvijas iestāžu un sabiedrības pārstāvji. Šogad tās tema ir Dziesmu un deju svētki, un konferences dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem, kāda ir Dziesmu un deju svētku tradicijas loma Latvijā un kopienās ārvalstīs un vai tā veido tiltu starp latviešiem Latvijā un latviešiem ārpus tās, un vai tā nākotnē veidos tiltu starp latviešiem Latvijā un latviešiem ārvalstīs.

Konferences “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. Dziesmu un deju svētku tradicijas saglabāša­na un attīstība” atklāšanā uzrunu teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis un kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēde Kristīne Saulīte, dalībniekus uzrunāja Saeimas priekšsēde Ināra Mūrniece.

“Dziesmu un deju svētki palīdz latviešiem pasaulē saglabāt lat­viskās tradicijas un valodu. Tie “Kultūra ir mūsu nācijas pamats, bet dziesma un deja ir tās centrā” Konference “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. Dziesmu un deju svētku tradicijas saglabāšana un attīstība” Nīla Ebdena fotoreportāža no pasaules latviešu koŗu un folkloras kopu koncerta “Cilvēks. Mūžs. Skan!” sniedz iespēju sastapties latvie­­šiem visā pasaulē un no visas pasaules. Sastapties, lai piedzīvotu īpašu kopību – vienu dejas soli, vienu elpu, dziedot kopīgu dziesmu,” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, atklājot konferenci “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. Dziesmu un deju svētku tradicijas saglabāšana un attīstība”. Valsts prezidents atzīmēja, ka Okupācijas laikā ideju par Latvijas neatkarību uzturēja diplomāti ārzemēs, kas nodrošināja mūsu valsts juridisko nepārtrauktību. Savukārt garīgo nepārtrauktību un kopības sajūtu šajā laikā mums uzturēja Dziesmu un deju svētki. Kopīga dziedāšana palīdzēja saglabāt latviskumu gan bēgļu nometnēs un trimdā Rietumu valstīs, gan okupētajā Latvijā un izsūtījumā Sibirijā.

Lasītākās ziņas valstī

“Dziesmu un deju svētki spilg­ti pierāda ikvienam – kultūra ir mūsu nācijas pamats, bet dziesma un deja ir tās centrā. Mums ir būtiski saglabāt Dziesmu un deju svētkus ar to tradicijām un simbolisko vērtību. Vienlaikus paturot tos atvērtus pārmaiņām,” uzsvēra Valsts prezidents. Konferencē piedalījās Latvijā un ārvalstīs pazīstami eksperti – mūzikologs Arvīds Bomiks, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Anda Laķe, Daugavas Vanagu Fonda Lielbritanijā priekšsēdis Aivars Sinka u. c.

Foto: Nīls Ebdens; attēlā - Štutgartes "Jostas"

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Brīvā Latvija"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti