Dalies:

Brīvā Latvija: Atzinība izciliem kultūras darbiniekiem

Brīvā Latvija: Atzinība izciliem kultūras darbiniekiem
  • 21. Nov. 2019
  • 03.17

Teātŗa mūzejā jeb tā saucamajā Eduarda Smiļģa mājā Pārdaugavā 6. jūnijā Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde pasniedza Kultūras ministrijas Atzinības rakstus izciliem latviešu kultūras darbiniekiem par nozīmīgu un ilggadēju ieguldījumu savā profesionālajā darbības laukā. Mūsu kolēģei Gundegai Saulītei tas bijis teātŗa zinātne un kritika un kultūržurnālistika.

Kā pirmo ministre godināja literātūrzinātnieci Dzidru Vārdauni, kuŗai tieši tajā dienā apritēja 90 dzīves gadi. Visi klātesošie, suminot jubilāri, piecēlās kājās un daudzbalsīgā korī nodzie­dāja “Daudz baltu dieniņu”. Sumināto izcilnieku pulkā tautā iemīļotais rakstnieks un lauku žurnālists Ēriks Hānbergs, dzejnieks un diplomāts Guntars Godiņš, profesors, literātūrzinātnieks-indologs Viktors Ivbulis, režisore un pedagoģe Aina Matīsa, tulkotāja Silvija Brice, aktieŗi Pēteris Liepiņš un Leons Krivāns.

Īpašu prieku mums sagādāja Atzinības raksts, ko saņēma Čikāgas Piecīšu dalībniece, tagad Latvijā pazīstama koŗdiriģente un mūzikas pedagoģe Lorija VudaCinkusa. Viņas Atzinības rakstā teikts: “Par nozīmīgu ieguldījumu latviešu apziņas un kopības veidošanā Latvijas Atmodas laikā – ceļā uz Latvijas neatkarības atgūšanu.”

Lasītākās ziņas

Ar Atzinības rakstu apbalvots arī profesors, literātūrzinātnieks Lietuvas un Latvijas kultūras sakaru nenogurstošs kopējs Silvestrs Gaižūns.

Kultūras ministre Dace Melbārde katram apbalvotajam veltīja siltus un trāpīgus vārdus par viņa ieguldījumu latviešu kultūrā. Visi labprāt vēl pakavējās sirsnīgās saru­-nās pie uzkodām un glāzes vīna.

Raksta autore: Ligita Kovtuna

Foto: CC0 licence

Raksts publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Brīvā Latvija"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti