Dalies:

Britu valdības centieni mazināt ierobežojumus rada apjukumu sabiedrībā

Britu valdības centieni mazināt ierobežojumus rada apjukumu sabiedrībā
CC0 licence
  • 12. May. 2020

Lielbritānijā pakāpeniski tiek atviegloti pandēmijas laikā noteiktie stingrie ierobežojumi, taču veids, kādā britu valdība to paziņojusi radījuši apjukumu sabiedrībā, vēsta Latvijas Televīzija. Tie, kas gaidīja skaidrību par to, ko varēs un ko nevarēs darīt, esot vīlušies.

Iepriekš tika teikts, lai iedzīvotāji paliek mājās, bet tagad Džonsons saka – esiet uzmanīgi. Nav skaidrs, kāda tieši rīcība tiek no iedzīvotājiem sagaidīta.

“Tagad mums jāuzsver, ka visi, kas nevar strādāt no mājām, piemēram, tie, kas strādā celtniecībā vai ražošanā, ir aktīvi jāmudina doties uz darbu. Un mēs vēlamies, lai jūs varētu droši nokļūt darbā. Tāpēc jums vajadzētu izvairīties no sabiedriskā transporta, ja tas ir iespējams,” sacīja Džonsons.

Lasītākās ziņas valstī

Iedzīvotāji esot neizpratnē par to, kādā veidā šobrīd darbā nokļūt droši. Un, ko tieši nozīmē "uzmanīšanās".

Premjera plāns ir reveranss tiem, kas aicinājuši uz ekonomikas atsākšanu pēc iespējas ātrāk. Valdības padomnieki saka, ka premjerministrs tomēr baidās no otrā saslimstības viļņa, tāpēc vēlas rīkoties piesardzīgi.

Skotijas, Velsas un Ziemeļīrijas līderi jau ir kritizējuši Džonsona jauno pieeju, konkrēto “palieciet mājās” nomainot ar neskaidro “esiet uzmanīgi” un aicinot cilvēkus iet uz darbu. Tas notiekot pārāk agri, uzskata skoti.

“Kā vadītājiem mums ir pienākums sniegt šo skaidrību tiem, par kuriem esam atbildīgi, nevis to sajaukt. Tāpēc es esmu lūgusi Apvienotās Karalistes valdību neizvietot viņu “esiet uzmanīgi” reklāmas kampaņu Skotijā. Jo Skotijas vēstījums šajā posmā nav "palieciet mājās, ja varat". Mūsu vēstījums ir šāds: “palieciet mājās, izņemot ļoti būtiskus iemeslus to nedarīt” un punkts!” sacīja Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena.

Britu valdība arī noteikusi, ka ceļotājiem, kas ierodas no citām valstīm, būs karantīnā jāpavada 14 dienas. Izņēmums ir ieceļotāji no Francijas un Īrijas. Nav skaidrs, vai ceļotāji no jebkuras valsts varēs izvairīties no šīs karantīnas, vienkārši ierodoties Lielbritānijā caur Franciju.  Nav saprotams arī tas, kā kāpēc tieši Francija ir izņēmums, nevis Vācija, kur saslimušo skaits ir krietni mazāks.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti