Dalies:

Britu vadība publisko bezvienošanās «Brexit» sliktāko scenāriju – sastrēgumi un deficīts

Britu vadība publisko bezvienošanās «Brexit» sliktāko scenāriju – sastrēgumi un deficīts
Pixabay
  • 13. Sep. 2019

Sastrēgumi uz robežas, pārtikas, degvielas un medikamentu deficīts. Tās ir tikai dažas no iespējamām sekām, ko var izraisīt bezvienošanās “Brexit”. Britu valdība oficiāli publicējusi dokumentu, kas jau iepriekš bija nonācis plašsaziņas līdzekļu rokās.

Dokuments “Yellowhammer” jeb “Dzeltenais āmurs” ir daļēji rediģēts un gandrīz identisks tam, kas augustā nonāca laikraksta “The Sunday Times” rīcībā. Tas liecina, ka šķiršanās no Eiropas Savienības bez vienošanās par tās nosacījumiem var izraisīt:

  • noteiktu svaigās pārtikas produktu piegāžu samazinājumu;
  • pārtikas un degvielas cenu kāpumu, kas sevišķi ietekmēs cilvēkus ar zemiem ienākumiem;
  • medikamentu un medicīnas preču piegāžu pārtraukumu līdz pat sešiem mēnešiem;
  • protestus visā Lielbritānijas teritorijā;
  • kravas auto rindas Lamanša šķērsošanai ar gaidīšanas laiku līdz pat divām dienām.

Britu premjers Boriss Džonsons turpina uzstāt, ka Lielbritānija būs gatava pamest bloku 31. oktobrī ar vai bez vienošanās.

Lasītākās ziņas valstī

“Ir ļoti svarīgi saprast, kas ir šis dokuments. Tas ir sliktākais attīstības scenārijs, kam būtu jābūt gataviem valsts ierēdņiem,” sacīja Džonsons.  

“Taču pēdējos mēnešos, īpaši 50 dienās, kopš es esmu premjerministrs, mēs esam pastiprinājuši gatavošanos. Mēs cenšamies panākt vienošanos. Taču, ja 31. oktobrī izstājamies bez tās, mēs būsim gatavi. Ostas būs gatavas, lauksaimnieki būs gatavi, un visu veidu industrijas būs gatavas bezvienošanās “Brexit”.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti