Dalies:

Britu rakstnieks un žurnālists Koljērs kļūst par Latvijas pilsoni

Britu rakstnieks un žurnālists Koljērs kļūst par Latvijas pilsoni
  • 22. Mar. 2019

Latvijā dzīvojošais britu rakstnieks un žurnālists Maiks Koljērs sekmīgi nokārtojis pēdējo pārbaudījumu, lai saņemtu Latvijas pilsonību.

Kļūt par Latvijas pilsoni viņš nolēmis breksita dēļ. “Mana sieva un bērni ir latvieši, ne briti. Kamēr mēs visi bijām ES pilsoņi, tam nebija nozīmes, bet tagad ir,” komentēja Koljērs.

Rakstisko pilsonības pārbaudījuma daļu viņš kārtoja divas reizes, jo pirmajā piegājienā izkrita. Rakstnieks vēlas pateikties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbiniekiem par darbu, pārbaudījumu procesu viņš vērtē kā taisnīgu.

Lasītākās ziņas

“Latvija man ir dāvājusi visu – ģimeni, darbu, mājas, draugus un grāmatas. Par to esmu pateicīgs, un es vēlos apliecināt, ka mana dzīve pieder Latvijai nevis Apvienotajai Karalistei,” sacīja Koljērs.

Tagad pēc sekmīgiem pilsonības testiem Koljeram jāgaida, kad valdība izdos rīkojumu par viņa uzņemšanu pilsonībā. Apmēram pēc pusgada gaidāma Latvijas pases izsniegšanas ceremonija. Viņš saglabās arī Apvienotās Karalistes pilsonību un būs dubultpilsonis.

M. Koljērs strādā par žurnālistu sabiedrisko mediju portāla “Lsm.lv” angļu valodas versijā, kā arī raksta starptautiskajai ziņu aģentūrai “AFP” un vēl citiem medijiem.

M. Koljērs ir arī vairāku satīrisko romānu autors, piemēram, “Ceturtais lielākais Latvijā”, “Baltic Byline” un “Iz Baltikas. Jaunatklātais Džeimsa Bosvela un Semjuela Džonsona brauciens pa Kurlandi, Livoniju un Igauniju 1778. gadā”.

Autors: Ģirts Vikmanis
Avots: LA.lv
Foto: Dainis Bušmanis; attēlā - Maiks Koljērs

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti