Dalies:

Britu Pārstāvju palāta atbalsta likumprojektu bezvienošanās «Brexit» bloķēšanai

Britu Pārstāvju palāta atbalsta likumprojektu bezvienošanās «Brexit» bloķēšanai
  • 05. Sep. 2019

Lielbritānijas Pārstāvju palātas deputāti trešdien apstiprinājuši likumprojektu, kas ļaus steidzamības kārtā uzdot premjerministram Borisam Džonsonam pieprasīt "Brexit" atlikšanu līdz 31.janvārim, ja vien parlaments nebūs apstiprinājis izstāšanās vienošanos vai arī atbalstījis bezvienošanās "Brexit".

Likumprojekts tika atbalstīts ar 28 balsu vairākumu un tālāk tiks nosūtīts Lordu palātai. Par likumu nobalsoja 327 deputāti, tostarp eiropeiski noskaņoto konservatīvo partijas deputātu grupa.  Tas nosaka, ka valdības vadītājam būs jāpieprasa Eiropas Savienībai atlikt “Brexit” līdz 31. janvārim, ja parlaments līdz 19. oktobrim neapstiprinās izstāšanās vienošanos vai arī neatbalstīs bezvienošanās “Brexit”.

Likumdevēji cer pieņemt likumprojektu līdz nedēļas beigām, taču "Brexit" atbalstītāji Lordu palātā var novilcināt tā apstiprināšanu.

Lasītākās ziņas

Savukārt Džonsons pēc piedzīvotās sakāves balsojumā par "Brexit" stratēģiju aicinājis parlamentu balsot par pirmstermiņa parlamenta vēlēšanu sarīkošanu 15.oktobrī. "Tagad otrdien, 15.oktobrī, jānotiek vēlēšanām," parlamentā paziņoja Džonsons.

Tomēr deputāti vienlaikus noraidīja premjerministra priekšlikumu 15. oktobrī sarīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas.

Eksperti likuma pieņemšanu dēvē par nopietnu Džonsona sakāvi, ko vairoja arī noraidītais priekšlikums par ārkārtas parlamenta vēlēšanām. To rīkošanai bija nepieciešams divu trešdaļu deputātu atbalsts, bet galvenās opozīcijas partijas – leiboristu - deputāti atturējās.

Pilnu rakstu lasiet www.lsm.lv.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti