Dalies:

Britu parlaments noraidījis arī otro "Brexit" vienošanos

Britu parlaments noraidījis arī otro "Brexit"  vienošanos
  • 12. Mar. 2019

Lielbritānijas parlamenta deputāti otrdienas vakarā nobalsoja pret premjerministres Terēzes Mejas panākto "Brexit" papildu vienošanos. Tagad britu parlamentāriešiem būs jābalso par to, vai pamest Eiropas Savienību bez vienošanās 29.martā, vai arī izstāšanos atlikt.

Pret vienošanos balsoja 391 deputāts, par 242, un tādējādi šis Mejas piedāvājums noraidīts ar 149 balsu pārsvaru.

Meja vēl pirmdienas vakarā devās uz Strasbūru, lai tiktos ar Eiropas Komisijas  prezidentu Žanu Klodu Junkeru. Panāktajā papildu "Brexit" piedāvājumā tika paredzēts, ka Lielbritānija paliek muitas savienībā ar ES līdz tiks atrasts cits veids, kā novērst robežkontroles atjaunošanu uz robežas ar Īriju, piemēram, jauna tirdzniecības vienošanās. Šajā dokumentā arī uzsvērts, ka gan Lielbritānija, gan ES grib atrast pagaidu risinājuma alternatīvu līdz 2020.gada decembrim.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat dokumentā tika sniegtas garantijas tam, ka Eiropas Savienība nevar mēģināt "iesprostot Lielbritāniju uz nenoteiktu laiku".

Ja britu parlamentārieši trešdien noraidīs arī izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās, tad ceturtdien notiks balsojums par sarunu termiņa pagarināšanu.

Autors : LSM.LV

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti