Dalies:

Briseles latviešu teātris spēlē piepildītā zālē

Briseles latviešu teātris spēlē piepildītā zālē
  • 13. Dec. 2017
Svētdienas pēcpusdienā pilnīgi piepildītā zālē Sirsnīgais Briseles latviešu teātris iepriecināja tautiešus, izrādot Ziemassvētku stāstu „Sena pasaka bērniem”.
 
Tas veidots pēc brāļu Grimmu pasakas par Sniegbaltīti motīviem. Pasakas stāstīšanā piedalījās gan Briseles latviešu teātra pieaugušie aktieri, gan jaunā paaudze – aktieru bērni un pat mazbērni. Piemēram, Sniegbaltīti spēlēja pat četras aktrises: vispirms uz skatuves pasakas galvenā varone parādījās kā mazulis tētim klēpī, pēc tam tā bija maza meitene, vēlāk jau pusaudze un galu galā jaunkundze precību gados, kas piekrīt Princim doties līdzi uz pili.
 
Briseles latviešu teātra režisore Andra Baltmane stāsta, ka skatītāji jauno uzvedumu gaidīja ar nepacietību un noskatījās ar interesi. Bērni aktīvi dzīvoja līdzi Karalim un Karalienei, Sniegbaltītei, rūķiem un Princim, brīdināja par ļauno pamāti, smējās par viņas neveiksmēm ļaunajos darbos, priecājās par pasakas laimīgajām beigām. Pēc izrādes skatītāji nāca fotografēties ar aktieriem scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Kristīnas Langes uzburtajā Pilī un Rūķu namiņā.
 
A. Baltmane piebilst, ka interese par šo izrādi bija tik liela, ka visiem gribētājiem pat galu galā nebija iespējas uzvedumu redzēt, jo zālē pietrūka vietu. Kopumā uz izrādi bija pieteikušies 147 lieli, mazāki un pavisam mazi skatītāji: teātra draugi no Briseles un tās apkārtnes.
 
„Dažādiem amatiermākslas kolektīviem ir liela loma ne vien brīvā laika pavadīšanā, bet arī latvietības saglabāšanā ārpus Latvijas. Teātris ar izrādēm latviešu valodā veicina latviešu valodas saglabāšanu un izmantošanu,” ir pārliecināta A. Baltmane. Aizmirstie vai nelietotie vecvārdi, vietvārdi vai vienkārši nepazīstami vārdi, ko bērni dzird izrādē, top saprotami caur teātra izspēli. Vēlāk mājās bērni tos var pārrunāt ar vecākiem, noskaidrot nesaprasto vārdu nozīmi un meklēt to līdziniekus svešvalodās. Tāpēc Briseles latviešu teātris tiecas būt neatņemama latviskās kultūras sastāvdaļa, kurai pateicoties, bērni var papildināt latviešu valodas vārdu krājumu, izprast tautas tradīcijas un cikvēku savstarpējās attiecības, kā arī arī noticēt labajam.
 
 
Par atbalstu izrādes tapšanā Briseles Latviešu teātris mīļi pateicas Latvijas Republikas Pastāvīgajai pārstāvniecībai Eiropas Savienībā.
 
Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti