Dalies:

Briest latviešu Francijā un Latvijas uzņēmēju sadarbība

Briest latviešu Francijā un Latvijas uzņēmēju sadarbība
Foto: Arnis Petranis
  • 29. Apr. 2019

Ceturtdien Parīzē, Latvijas vēstniecībā Francijā notika pirmā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotā tikšanās Francijā dzīvojošiem latviešiem, kuri vēlētos sadarboties ar Latvijas uzņēmumiem, tādējādi veicinot to preču un pakalpojumu eksportu uz Franciju.

Pasākumu rīkoja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Francijā vadītāja Solvita Gulbe. Uz pasākumu ieradās astoņi latviešu diasporas pārstāvji un mašīnbūves uzņēmuma no Latvijas „PERUZA” valdes priekšsēdētājs Arnis Petranis un galvenais konstruktors Artis Bormanis, kuri specializējas zivju pārstrādes iekārtu būvē. Kopumā savus piedāvājumus sadarbībai bija atsūtījuši pieci dažādi uzņēmumi. Pasākumā aktīvi piedalījās arī Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis.

Tikšanās laikā tautieši, kuru vidū bija gan studenti un pētnieki, gan mārketinga un tiesību speciālisti, varēja gūt informāciju par Latvijas uzņēmumu eksportu uz Franciju, sadarbības iespējām mārketingā, tulkošanā un produktu reklāmā. S. Gulbe jau pirms tikšanās lielākās cerības lika uz to, ka sadarbība varētu izveidoties kokrūpniecības, mašīnbūves, dizaina un tūrisma nozarēs, taču, iespējamas aktivitātes arī citās tautsaimniecības nozarēs. Pasākumā noslēgumā viesi iebaudīja kopīgas pusdienas.

Lasītākās ziņas valstī

S. Gulbe stāsta, ka ideja par šādas tikšanās noderību viņai radusies, redzot pozitīvās tendences Latvijas - Francijas ārējās tirdzniecības pārskatā, kur Latvijas eksports uz Franciju veido vairāk kā 100 miljoniem eiro pārsvaru. Proti, uz Franciju mūsu valsts
eksportē vairāk, nekā no tās importē. Visvairāk Latvija uz Franciju eksportē koksni un tās izstrādājumus, nākamā populārākā eksporta prece ir mašīnas, mehānismi, elektriskās iekārtas.

„Secināju, ka francūžiem aug interese par Latvijas tirgu, tādēļ uz šīs pieaugošās intereses viļņa varam visi kopā vēl vairāk kāpināt Latvijas preču un pakalpojumu klātbūtni Francijas tirgū. Nolēmu savest kopā uzņēmumus ar aktīviem, uz biznesu vērstiem cilvēkiem- latviešiem Francijā,” skaidro S. Gulbe.

Viņa stāsta, ka latvieši Francijā pauduši vēlmi arī turpmāk piedalīties līdzīgos pasākumus. Taču to, vai tikšanās rezultātā būs izveidojies kontakts un reāla sadarbība starp uzņēmumiem un tautiešiem varēs secināt pēc kāda laika.

10. maijā līdzīga tikšanās, cerot veidot sadarbību starp Latvijas uzņēmējiem un latviešu diasporu, notiks Nīderlandē.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti