Dalies:

Brexit varētu tikt atlikts par diviem gadiem

Brexit varētu tikt atlikts par diviem gadiem
  • 26. Feb. 2019

Eiropas Savienības (ES) augstākās amatpersonas nopietni apsver "Breksita" atlikšanu līdz 2021.gadam, Briseles pacietībai, kā pašreizējā strupceļa situāciju risina britu vadība, arvien sarūkot, atsaucoties uz avotiem Eiropas diplomātu aprindās, ziņo britu laikraksts "The Guardian".

Atbilstoši pašreizējam plānam "Breksitam" būtu jānotiek 29.martā, bet pēc tam būtu jāsākas 21 mēneša pārejas periodam.

"Breksita" atlikšanas idejas atbalstītāju vidū esot Eiropas Komisijas ģenerālsekretārs Mārtins Zelmairs.

Lasītākās ziņas valstī

"The Guardian" citē anonīmas ES amatpersonas, kas teikušas, ka nevēlas apsvērt īstermiņa pagarinājumu, bažījoties, ka pastāvošās problēmas tādējādi tiks paildzinātas uz dažiem mēnešiem.

Amatpersonas atsaucīgākas būtu par divu gadu moratoriju.

Ierodoties uz ES un Arābu līgas samitu Ēģiptē, Austrijas kanclers Sebastians Kurcs pauda atbalstu "Breksita" atlikšanai, ņemot vērā sarunu strupceļu.

"Ja līdz marta sākumam vienošanās nebūs saņēmusi atbalstu, es uzskatu, ka tad būtu labi atlikt "Breksitu", jo bezvienošanās scenārijs ir slikts ES, bet tas ir ārkārtīgi slikts Apvienotajai Karalistei," Kurcs sacīja žurnālistiem.

Kā noprotams, ES amatpersonas izskata alternatīvas, ja tiks saņemts lūgums par termiņa pagarināšanu. Viena iespēja ir "tehnisks" pagarinājums, lai atvēlētu papildu laiku ratifikācijai, ja parlamentārais process attīstās pozitīvi. Cits variants ir deviņu līdz 21 mēneša pagarinājums, ja nebūs manāmas skaidras aprises izejai no patlabanējā strupceļa.

Autors: LETA
Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti