Dalies:

«Brexit» gaidās tautieši Lielbritānijā piesakās rezidenta statusam

«Brexit» gaidās tautieši Lielbritānijā piesakās rezidenta statusam
  • 01. Sep. 2019

Tūkstošiem cilvēku vairāk nekā 30 Lielbritānijas pilsētās sestdien piedalījās protesta akcijās pret premjera Borisa Džonsona lēmumu apturēt parlamenta darbību, lai mazinātu tā iespējas ietekmēt “Brexit” gaitu. Gatavojoties dzīvei pēc “Brexit”, lai kā tas nenotiktu – ar līgumu vai bez -, šonedēļ britu valdība paziņoja par trīs miljonu mārciņu piešķiršanu nevalstiskajām organizācijām, lai tās palīdzētu valstī dzīvojošajiem Eiropas Savienības pilsoņiem iegūt jauno rezidenta statusu.

Inese Asermane ir viena no britu Iekšlietu ministrijas īpaši apmācītajiem eiropiešu rezidenta statusa atbalsta konsultantiem - viņa palīdz kārtot jauno statusu, arī dodoties pie eiropiešiem uz mājām. Savukārt Lasenbergu ģimene ir visai kupla, jaunajam statusam nepieciešams reģistrēt arī bērnus, kuri ne vienmēr vēlas mierīgi sēdēt vai fotografēties. 

Māmiņām, kuras dzīvo mājās ar bērniem, bieži vien britu datubāzēs nepietiek informācijas, tādēļ nākas meklēt vecas vēstules, lai pierādītu Anglijā nodzīvoto laiku. Pilna laika māmiņa Madara Lasenberga saka, ka visi dokumenti, bankas papīri, bērnu pabalstu dati vienmēr tiek glabāti, jo nekad nezini, kad tie būs nepieciešami. "Tāpēc ieteikums ir tos labāk glabāt, nekā mest miskastē," viņa piebilst.

Lasītākās ziņas valstī

"Šoreiz mums bija ļoti ātri, ir arī gadījumi tādi, kad sanāk pie ģimenes viesoties stundu vai divas, jo nākas pierādīt esamību Anglijā līdz pat pieciem gadiem," paskaidroja konsultante Asermane. "Tad cilvēki ņem ārā no atvilktnītēm, no kastītēm visus savus dokumentus un meklē vēstulītes, ko varam ievietot datubāzēs kā pierādījumu iztrūkstošam gadam."

Pieteikšanās notiek, izmantojot viedtālruni, ir jāfotografē pašam sevi, jāfotografē un jāskenē pase vai personas apliecība, jāatbild uz dažādiem jautājumiem.  

"Es biju domājusi, ka tas process būs daudz sarežģītāks, bet īstenībā bija ātri un viegli," atzīst māmiņa Lasenberga. "Varēju mēģināt pati, bet paprasīju cilvēkam palīdzību, jo biju pārliecināta, ka tad viss būs izdarīts pareizi, ka nepieļaus nevienu kļūdu."

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti