Dalies:

Breisach am Rhein - viduslaiku cietoksnis Doma kalnā

Breisach am Rhein - viduslaiku cietoksnis Doma kalnā
  • 17. May. 2015

Vācijas pilsētiņa Braizaha atrodas Reinas augštecē, 5 kilometrus no Francijas robežas. Senā Braizaha ir viduslaiku cietoksnis, kas būvēts Doma kalnā (Münsterberg), – tieši pretī Francijas cietoksnim Neuf Brisach. No Latviešu centra Bērzaine līdz unikālajai Braizahas vecpilsētai ir tikai 25 kilometri jeb pusstundas brauciens.

Svētā Stefana Domu var ieraudzīt jau no kārtīga attāluma. Torņi ar gotiskajiem un romāniskajiem elementiem ir patiesi unikāli. Katedrāles celtniecība sākta 12. un pabeigta 15. gadsimtā. Lai Domu ieraudzītu tuvumā, vajadzēs kāpt pa Doma kalna stāvajām trepēm, taču tas noteikti būs tā vērts, jo no Doma laukuma paveras brīnišķīgs skats uz Kaizerštūlu (Kaiserstuhl), Švarcvaldi (Schwarzwald) un Vogēzu kalniem (Vogesen, fr. Vosges).


Braizahas vecpilsētā saglabājies daudz senu ēku, pilsētas vārtu un torņu, ko noteikti ir vērts apskatīt, ja vēlaties sajust pilsētas vēsturisko auru. 21. gadsimtā, īpaši vasarās, Braizaha ir tūristu pārpilna. Karstā laikā tā vilina ar veldzi, ko dāvā oriģinālas strūklakas, bet līkumotās ieliņas piepilda gardas smaržas, kas plūst no daudzajiem restorāniem un krodziņiem!

Breizaha atrodas pie Reinas, tāpēc šeit ikviens atradīs sev piemēroto atpūtas variantu, – ir iespēja burāt, braukt ar airu laivu, motorlaivu un ūdensslēpēm. Te var peldēt, jāt ar zirgu, spēlēt tenisu, futbolu un golfu. Var vērot arī lielisko panorāmu, pastaigājoties vai braucot gar Reinu ar velosipēdu.

Vairāk informācijas iegūsiet pilsētiņas oficiālajā mājaslapā!

Atsauksmes un fotogrāfijas varēsiet apskatīt platformā TripAdvisor!

Koordinātes: 48.034534, 7.583883

Piesaki sev naktsmājas Bērzainē – Latviešu kultūras centrā un viesu namā Freiburgā jau tūlīt! Mēs piedāvāsim labākās istabiņas par izdevīgāko cenu! Vēlies atpūsties uz nedēļu? Vari rēķināties ar vēl 20% atlaidi!

Biroja tālr: +49 (0) 761 53340
Mob.: +49 (0) 176 555 53340
E-pasts: berzaine@latviesi.com

Foto: TI Breisach

Informācija aktualizēta 2016. gada 15. maijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti