Dalies:

Bornholmā, Dānijā atklāta mākslinieka Arta Nīmaņa stikla izstāde

Bornholmā, Dānijā  atklāta mākslinieka Arta Nīmaņa stikla izstāde
  • 07. May. 2018

4. maijā Bornholmas mākslas muzejā atklāta stikla mākslinieka Arta Nīmaņa personālizstāde “Sun & Moon” (Saule & mēness). Izstādi ar uzrunu atklāja vēstnieks Dānijā Kaspars Ozoliņš, un tā ir daļa no Latvijas simtgades svinībām Dānijā.

Izstādē var apskatīt Arta Nīmaņa stikla mākslas darbus, ko mākslinieks radījis, izmantojot tradicionālo stikla apstrādes tehniku apvienojumā ar novatoriskām dažādu metālu klāšanas uz stikla tehnoloģijām. Mākslinieks izstādes “Sun & Moon” kopējā konceptā un stikla darbos vizuāli tēlainā veidā ir apspēlējis Latvijas neatkarības gaišos un tumšākos posmus. Artis Nīmanis ar stiklu strādā un eksperimentē jau vairāk kā divdesmit gadus, un kopš 2004. gada viņš ir zīmola “an&angel" stikla trauku galvenais dizainers.

Kā izstādes vieta Bornholma ir nozīmīga tieši savu stikla un keramikas tradīciju dēļ. Bornholmā reizi četros gados noris vērienīga stikla izstāde – European Glass Context. Tāpat uz salas atrodas Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas Stikla un keramikas fakultāte, kā arī pastāv vairākas stikla darbnīcas.

Izstādi rīko Latvijas vēstniecība Dānijā sadarbībā ar Bornholmas mākslas muzeju, un tā ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Izstāde būs apskatāma līdz 19. augustam.

Foto: lv100.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti