Dalies:

Bijušais partneris: "Tieši Misāne attiecībās bija vardarbīga"

Bijušais partneris: "Tieši Misāne attiecībās bija vardarbīga"
Kadrs no video "A fathers cry for justice"
  • 12. Feb. 2020

Kristīnes Misānes bijušais partneris Johans Groblers internetā publicējis video, kurā apgalvo, ka tieši Misāne ģimenes attiecībās bijusi vardarbīga. Video ar nosaukumu “Tēva sauciens pēc taisnīguma” publicēts vietnē “Youtube” 11.februārī. Tikmēr Misānes pārstāvji atgādina - 2017.gadā Dienvidāfrikas tiesa noteica Kristīnes civilvīram aizliegumu tuvoties viņai.

Video apgalvots, ka Misāne attiecībās ar bijušo partneri bijusi vardarbīga un slikti izturējusies pret partnera bērniem no iepriekšējām attiecībām. Tas esot bijis iemesls, kādēļ Groblers nolēmis šķirties.

Lasītākās ziņas

Video pieminēta vecāku šķiršanās un stāstīts, ka nepilngadīgais bērns bez brīdinājuma aizvests no drošas vides uz svešu valsti, proti, Latviju, kuras valodu viņa neprot un kuru tagad spiesta saukt par mājām.

Groblera pieaugusī meita un divi dēli no iepriekšējām attiecībām video apgalvo, ka Misānei piemīt vardarbīga daba un ka viņa bieži bijusi alkohola reibumā. Uzsvērts, ka pret Misāni, viņas un Groblera meitiņu un Misānes dēlu no iepriekšējām attiecībām nekad nav bijusi vērsta vardarbība.

Tiek stāstīts, ka Misāne ar sava bijušā vīra, kas pašreiz dzīvojot Mozambikā, un vēl vienas personas palīdzību esot vērsusies pie algotas slepkavas, lai iebaidītu Grobleru un viņš pārtrauktu tiesvedību un centienus atgūt savu meitu.

Tikmēr Misānes māsa Mārīte Batraka norāda, ka 2017.gadā Dienvidāfrikas tiesa noteica Kristīnes civilvīram aizliegumu tuvoties viņai. Turklāt mērķis šobrīd nav risināt un iejaukties divu pieaugušu cilvēku savstarpējās attiecībās, bet gan novērst Eiropas Savienības pilsones izdošanu kriminālvajāšanai trešās pasaules valstij - Dienvidāfrikai, jo tas ir pretrunā ar Eiropas konvenciju un pārkāpj Misānes un viņas bērnu cilvēktiesības.

Misānes pārstāvji iepriekš informējuši, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis esot vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu. Tagad DĀR sievietei draud 15 gadus ilgs cietumsods.

Šo lietu tika piedāvāts pārņemt Latvijas prokuratūrai, taču tas netika darīts, jo, kā iepriekš skaidroja prokuratūra, Misānei DĀR tiek inkriminētas darbības, kas Latvijā neparedz nozīmīgus sodus, attiecīgi Eiropas apcietinājuma orderi par šīm darbībām nav bijis likumīga pamata pieņemt. Attiecībā uz citu iespējamo Misānes rīcību, kas teorētiski varētu atbilst krāpšanai un dokumenta viltošanai, Latvija, ņemot vērā pierādījumu trūkumu, nevarētu garantēt personas kriminālvajāšanu Latvijā, norādīja Latvijas prokuratūrā.

Tagad gan Latvijas atbildīgie dienesti un amatpersonas pastiprinājuši centienus panākt Misānes neizdošanu DĀR.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti