Dalies:

Bijušais AP deputāts Briedis: Saules mūžu Latvijai

Bijušais AP deputāts Briedis: Saules mūžu Latvijai
LETA/Edijs Pālens
  • 28. Apr. 2020

Pēc nedēļas, 4.maijā, Latvija sagaidīs neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu. Bijušais Augstākās Padomes deputāts, tagad pensionēts pedagogs un vēsturnieks Ivars Briedis intervijā Latvijas Televīzijai  uzsvēris - aiz viņa stāvējuši vēlētāji, kuri bija likuši manīt savu nostāju – jābalso par neatkarības deklarāciju.  

"Man bija atbildība pret 800 tūkstošiem vēlētāju, kuri bija mani ievēlējuši. Man bija atbildība arī pret Latvijas tautu," uzsver Briedis.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc deputāta pilnvaru beigām, viņš palicis uzticīgs pedagoga darbam - 26 gadus viņš bija Valmieras Viestura vidusskolas direktors, strādājis arī pilsētas domē, bet no lielās politikas apzināti vairījies.

"Nav mana īstā vieta darboties politikā. Es to maizīti sapratu; tad, kad tu ieej Saeimas mājā, rodas sajūta, ka visi paliek ārā. Mēs izdarījām savu darbu, iedevām Latvijai brīvību," saka Briedis, atzīstot gan, ka notikumiem valstī seko rūpīgi arī šajos laikos.

Šogad 4. maijs stipri atšķirsies no citiem  gadiem, kad Augstākās Padomes deputāti vienmēr sanāca kopā. Vīrusa epidēmijas dēļ šoreiz tikšanās atcelta.

"Skumjām nav spēka un laika. Jāsamierinās ar likteni un jāpriecājas, ka esam sagaidījuši šo trīsdesmitgadi," saka Briedis. "Latvijai saules mūžu. Un sagaidīt [neatkarības atjaunošanas] simtgadi!"

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti