Dalies:

Biedrības "Latviesi.com" projekta "Vienotas latviešu diasporas kopienu datubāzes attīstīšana un uzturēšana" noslēgums

Biedrības "Latviesi.com" projekta "Vienotas latviešu diasporas kopienu datubāzes attīstīšana un uzturēšana" noslēgums
  • 30. Sep. 2019

"Latvieši.com" ir veiksmīgi realizējuši projektu "Vienotas latviešu diasporas kopienu datubāzes attīstīšana un uzturēšana", kurš ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu nodrošināja būtiskus uzlabojumus kopienu datubāzes platformas attīstībai.

Projekta ietvaros tika izveidotas 40 jaunas Diasporas kopienu profili un atjaunota esošā datubāze ar aktuālāko kopienu informāciju. Projekta gaitā latviesi.com galvenais redaktors tikās ar daudz dažādiem Diasporas kopienu pārstāvjiem un medijiem Eiropā un citviet pasaulē, kā arī ar Latvijas valsts iestādēm, lai popularizētu vienoto komunikāciju platformu, papildinātu kopienu datu bāzi un pilnveidotu kopienu platformu ar jaunāko un aktuālāko informāciju. Tika organizētas divas kopienu komunikācijas platformas prezentācijas - viena Latvijā un viena Vācijā, kur, satiekoties ar diasporas kopienu pārstāvjiem klātienē, K.Grasis skaidroja ieguvumus un priekšrocības, kā arī aicināja pārstāvjus pārdomāt savu kopienu publiskos tēlus un pievienoties kopējai datu bāzei, lai kļūtu pamanāmāki un atpazīstamāki.

Liels panākums ir jaunizveidotā sadarbība ar LIAA, kas regulāri sniedz informāciju un papildina portāla saturu ar vērtīgu un diasporai aktuālu informāciju.

Lasītākās ziņas valstī

Diasporas kopienu organizācijas un latviešu centri un skolas, kā Eiropā tā ASV, uz ši projekta pamata sākušas savu informāciju izplātīt tieši caur saviem izveidotiem profiliem Latviesi.com platformā.

Projekta lielākā daļa bija saistīta tieši ar IT tehniskajiem darbiem. Projektā ciešā sadarbībā K.Grasis ar SIA "Codeart" panāca lapas konstruktora darbības nopietnus uzlabojumus. Tagad, apmeklējot portālu "Latviesi.com", ir vieglāk sameklēt interesējošās kopienas savā apkaimē, kā arī dizainiski ir izstrādāti jauni risinājumi pievilcīgākam vizuālajam tēlam un praktiskākai informācijas meklēšanai portālā. 

Projekts tika organizēts projekta "Vienotas latviešu diasporas kopienu datu bāzes attīstīšana un uzturēšana", Nr.2019.LV/DP/15/15 ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti