Dalies:

Biedrībai "Ar Pasaules pieredzi Latvijā" jauna valde

Biedrībai "Ar Pasaules pieredzi Latvijā" jauna valde
  • 27. Mar. 2019

Biedrības “Ar Pasaules pieredzi Latvijā”  ievēlēta jauna septiņu locekļu valde, kas nākamo gadu turpinās darbu pie remigrācijas jautājumu aktualizēšanas. Ņemot vērā kritisko darba roku trūkumu tirgū, jaunievēlētā valde plāno aktualizēt arī ārvalstnieku integrācijas jautājumus sabiedrībā, informē biedrība.

Visi valdē ievēlētie locekļi ir remigranti, kas pēc vairākiem gadiem darba ārvalstīs atgriezušies vai ieradušies uz dzīvi Latvijā. Biedrības valdē ievēlēti bijušās valdes locekles – Māra Rūse un Elīna Grīniece, kā arī pieci jaunpienācēji – Kristaps Loze, Miks Muižarājs, Liene Jansone, Anna Vladimirova-Krjukova un Elizabete Auniņa.

Pēc aktīvā darba pie diasproas likuma izstrādes pērn, biedrības valdes locekļu prioritātēs ietilpst aktīvāks darbs pie pilnvērtīgas likuma iedzīvināšanas. “Šobrīd darbu uzsākusi Diasporas konsultatīvā padome, kurā ņemam aktīvu dalību. Lai arī nesenā pētījumā konstatējām, ka 47% Latvijas emigrantu vēlas atgriezties Latvijā, joprojām redzam daudz pilnveidojamu jautājumu, kas atvieglotu remigrācijas procesu” norāda biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Rūse.

Lasītākās ziņas valstī

Kopsapulcē īpaši aktualizēts jautājums par ārvalstnieku integrāciju Latvijas sabiedrībā. “Mums ir aktīvāk jāstrādā pie tā, lai tie, kuri izvēlas uz Latviju pārcelties no ārvalstīm, šeit jūtas piederīgi. Dažādu apsvērumu dēļ pat pēc vairākiem Latvijā pavadītajiem gadiem cilvēki, kuri ir ieguldījuši Latvijā diezgan daudz un būtu gatavi to darīt turpmāk, tomēr plāno aizbraukt no šejienes. Tas attiecas gan uz emigrantiem, gan uz remigrantiem’’ norādīja jaunievēlētā valdes locekle Anna Vladimirova-Krjukova, kas no Krievijas uz Latviju pārcēlās pirms 10 gadiem. Anna pēdējo desmit gadu laikā Latvijā izveidojusi karjeru juridiskajā jomā, apguvusi latviešu valodu un kļuvusi par vienu no vadošajiem ekspertiem savā jomā Latvijā.

Foto: 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti