Dalies:

Bezvienošanās ”Brexit” gadījumā EVAK kartes Lielbritānijā no 30. marta izmantot nevarēs

Bezvienošanās ”Brexit” gadījumā EVAK kartes Lielbritānijā no 30. marta izmantot nevarēs
  • 11. Mar. 2019

Gadījumā, ja vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos ("Brexit") no Eiropas Savienības netiks panākta, Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) Apvienotajā Karalistē būs derīga tikai līdz 29. martam.

Nacionālajā veselības dienestā informē – šādā gadījumā no 30. marta EVAK karti Apvienotajā Karalistē izmantot nebūs iespējams. Tāpēc dienests aicina iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību un iespējas iegādāties privāto ceļojuma apdrošināšanu medicīniskās palīdzības saņemšanai.

Arī Lielbritānijas valdība brīdina savus iedzīvotājus, ka bezvienošanās “Brexit” gadījumā EVAK kartes nebūs derīgas un, ceļojot uz ES valstīm, Šveici, Norvēģiju, Islandi vai Lihtenšteinu, Lielbritānijas valstspiederīgajiem jārīkojas gluži tāpat, kā ceļojot uz jebkuru citu valsti ārpus ES - jāpērk ceļojuma apdrošināšana. Raidsabiedrība “BBC” vēstī, ka Apvienotajā Karalistē izdoti 27 miljoni EVAK karšu.

Lasītākās ziņas valstī

Balsojums, kas izšķirs “Brexit” nākotni, britu parlamentā gaidāms jau rīt. Britu parlaments vēlreiz balsos par iepriekš noraidīto premjeres T.Mejas “Brexit” plānu. Ja to noraidīs atkal, tad turpmākajās dienās paredzams balsojums vai nu par “Brexit” bez vienošanās, vai arī balsojums par “Brexit” datuma atlikšanu. Jāatgādina, ka Lielbritānija pirms divarpus gadiem referendumā nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības šā gada 30. martā.

Nacionālajā veselības dienestā uzsver, ka EVAK karti joprojām būs iespējams izmantot, īslaicīgi uzturoties Eiropas Savienības dalībvalstīs un tā apliecina tiesības saņemt nepieciešamo vai neatliekamo medicīnisko veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti