Dalies:

Bez lieka stīvuma, bet ar mīlestību – tā Berlīnē svinēti valsts svētki

Bez lieka stīvuma, bet ar mīlestību – tā Berlīnē svinēti valsts svētki
  • 21. Nov. 2017

Ar dziesmām un dančiem Latvijas 99. dzimšanas dienā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ieskandināta mūsu valsts simtgade.

17. novembrī šādas svinības rīkoja Berlīnes Latviešu bērnu un kultūras biedrība. Pasākuma ieskaņā viesus uzrunāja biedrības vadītāja Vinija Folkmane. Simtgades ieskandināšanas koncertu atklāja Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa. Runās tika uzsvērts: viensētnieku laiks ir beidzies, taču mūsdienu iespējas ļauj latviešiem palikt vienotiem arī tad, ja ne dzīvo Latvijā. 

Muzikāli koncertu ieskandināja dziedošie Berlīnes latvieši: folkloras kopa "Rīta Rasa" un Berlīnes Latviešu koris. Pēc tam uz skatuves kāpa koncerta galvenais viesis - postfolkloras grupa "Iļģi" no Latvijas, kas pēdējo reizi Vācijā bija uzstājusies 2004. gadā, kad Latvija bija tikko iestājusies Eiropas Savienībā. "Iļģu" uzstāšanās sastāvēja no trim daļām: tieši pēdējā bija visjautrākā. Grupa spēlēja tradicionālos latviešu dančus un dejā laidās gan liels, gan mazs. Latvisko noskaņu pastiprināja dažādas Latvijas ainavas, kas mijās uz lieliem ekrāniem. V. Folkmane atzīst: tas, ka tieši "Iļģi" bija atbraukuši viesos pie Berlīnes latviešiem padarīja šo sarīkojumu patiesi latvisku un īpašu. Tas bija viens no visvairāk apmeklētajiem latviešu pasākumiem Berlīnē pēdējo gadu laikā.

Lasītākās ziņas valstī

Koncertu apmeklēja apmēram 250 interesentu – ne tikai latvieši, bet arī vācieši un citu tautību pārstāvji, jo daudzi bija ņēmuši līdz arī savas ģimenes locekļus un draugus, vēloties, lai arī viņi dzird vienu no Latvijas populārākajām postfolkloras grupām un redz, kā latvieši ar dziesmām un dejām svin valsts svētkus. "Iļģus zina visi. Tas ir lieliski, ka viņi pastāv jau 30 gadus, visu šo laiku popularizējot Latvijas tradicionālās vērtība," teic V. Folkmane. "Pat dažas dienas pēc koncerta joprojām ir dzīvas tajā gūtās emocijas. Mums izdevās nosvinēt valsts svētkus bez lieka stīvuma, bet ar lielu prieku un mīlestību." Kopā būšana, sadziedāšanās un sadejošanās ļoti palīdz uzturēt latvietību arī svešumā.

Pasākumu finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti