Dalies:

Bērzes Strazdi: aizbraucot uz ārzemēm, cilvēku viedoklis par Latviju “iekapsulējās” aizbraukšanas brīdī

Bērzes Strazdi: aizbraucot uz ārzemēm, cilvēku viedoklis par Latviju “iekapsulējās” aizbraukšanas brīdī
Foto: CC0 licence
  • 03. May. 2019

Vairums gadījumos, aizbraucot dzīvot uz ārzemēm, latviešu domas un uzskati par Latviju paliek tādi paši, kādi bijuši aizbraukšanas brīdī, koferencē “Latvija, BREXIT un Latvijas pilsoņi Lielbritānijā” teicis apvienības “Bērzes strazdi” pārstāvis Toms Zeltiņš.

27. aprīlī Lielbritānijas latviešu apvienība “Bērzes Strazdi” kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Nodarbinātības valsts aģentūru, Latvijas Republikas Vēstniecību Apvienotajā Karalistē un European  Commission Representation in the UK, aicināja Anglijas latviešus piedalīties konferencē “Latvija, BREXIT un Latvijas pilsoņi Lielbritānijā”.

“Mūsu pieredze rāda, ka, aizbraucot dzīvot uz ārzemēm, bieži vien, cilvēku viedoklis par Latviju “iekapsulējās” aizbraukšanas brīdī. Respektīvi, viedoklis, par pašvaldības darbu, valsts organizāciju darbu, kultūru, notikumiem un vidi paliek tāds, kādu aizbraucēji pēdējoreiz redzēja tad. Tādēļ, mūsuprāt, ir būtiski nodrošināt kvalitatīvu “atsvaidzināšanas” saturu, lai mums būtu iespēja redzēt, kas īsti notiek Latvijā un kā mēs varam būt daļa no tā. Tajā pašā laikā tas sasaucās ar šī brīža neskaidro Brexit situāciju, kur piesaistot profesionāļus no sistēmas iekšienes, mēs varēsim gūt būtisku pieredzi un zināšanas par to, kas praktiski ir jādara tālāk. Būtiski ir visu laiku mācīties,” sacīja Toms Zeltiņš apvienības “Bērzes Strazdi” vārdā.

Lasītākās ziņas valstī

Konferences mērķis bija informēt ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus par pārmaiņām, kuras ir notikušas Latvijas valsts iestādēs, pēdējo 15 gadu laikā kopš Latvija ir daļa no Eiropas Savienības. Tāpat pasākuma organizatori uzsver, ka bija būtiski informēt Latvijas sabiedrību Lielbritānijā par biznesa iespējām Latvijā, darba tirgu, dzīves līmeni, plānotajiem projektiem, medicīnas tūrismu, nodokļiem un citiem praktiskiem jautājumiem. Tāpat Eiropas Komisijas Lielbritānijas nodaļas jurists infromēja konferences dalībniekus par aktualitātēm Eiropas Savienības pilsoņu statusā, tiesībām, pienākumiem un sarežģījumiem Brexit sakarā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti