Dalies:

Bērni no latviešu mītnes zemēm nometnē Matīšos apgūst valodu un kultūru

Bērni no latviešu mītnes zemēm nometnē Matīšos apgūst valodu un kultūru
  • 30. Jul. 2018

Jūlija beigas un augusta sākums ir laiks, kad Latvijā, lai piedalītos dažādās nometnēs, ierodas bērni un jaunieši no dažādām latviešu mītnes zemēm. Nometņu galvenais mērķis  ir  diasporas bērniem  sniegt plašākas zināšanas par latviešu kultūru, tradīcijām un stiprināt arī valodas prasmi. Viena no šīm nometnēm šonedēļ aizritēja Burtnieku novada Matīšos. 

Zemnieku saimniecībā „Ūtkas” norit viena no radošajām darbnīcām. Iepazīstot Latvijas kokus, te var iemēģināt roku zāļu slotu siešanā. Pirms tam jau te katram bija iespēja izcept savu maizes kukulīti. Nometnē kopā ar diasporas bērniem ir arī dalībnieki no Burtnieku novada biedrības „Pāvulēni”, kas ir šīs nometnes rīkotāji. Organizatoru valdes priekšsēdētāja Inese Karnāte vērtē, ka paši bērni ir vislabākie skolotāji latviešu valodas apguvē. 

"Mums ir divi bērniņi, kas vispār nerunā, viņiem ir grūtības ar latviešu valodu, bet mūsu bērni māca, palīdz, mēs pašas strādājam, lai viņi kaut drusciņ, drusciņ aizbrauktu pie sevis atpakaļ un mācētu valodu," stāsta Karnāte.

Lasītākās ziņas valstī

Nometnē ir arī bērni, kuri runā pat ļoti labā latviešu valodā, arī mazais  Marks, kurš ieradies no Īrijas. "Jā, es runāju ar mammu un tēti latviski, kad atbraucu no skolas," viņš saka.

Turpinājumu intervijai lasiet portālā lsm.lv


Raksta autors: Gunta Matisone (Latvijas Radio korespondente Vidzemē)
Attēls: CC0

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti