Dalies:

Berlīnē prezentē grāmatu vāciešiem par Baltijas valstīm

Berlīnē prezentē grāmatu vāciešiem par Baltijas valstīm
  • 15. Jun. 2018

14. jūnijā Latvijas un Igaunijas vēstniecību Vācijā kopējā pasākumā prezentēja nupat iznākušo grāmatu ”Baltijas valstis iesācējiem”, kuru sarakstījis Vācijā labi zināms žurnālists un bijušais Vācijas sabiedriskā medija ARD korespondents Skandināvijā un Baltijas valstīs Tilmans Bincs (Tilmann Bünz). Pirms diskusijas ar autoru viesus uzrunāja Igaunijas vēstnieks Vācijā Dr.Marts Lānemē (Dr. Mart Laanemäe) un Latvijas vēstniecības Vācijā vadītājas vietnieks Jānis Bērziņš.

“Tas ir īpašs notikums, kad pieredzējis un atzīts ARD korespondents izdod tik labi lasāmu un vispusīgu grāmatu par Baltijas valstīm vācu valodā. Reizēm esmu bijis pārsteigts, cik daudz mani sarunu biedri zina par Latviju, taču pietiekami bieži ir arī tā, ka zināšanas aprobežojas tikai ar dažiem centrāliem notikumiem, kaut arī mūs vieno gadsimtiem ilgas kultūras saiknes un Rīgā ik nedēļas ielido 86 tiešie reisi no 10 Vācijas lidostām,” uzrunā norādīja Bērziņš.

“Šāds zināšanu trūkums ir anahronisks un to var izskaidrot tikai ar 50 gadiem, kad bijām atdalīti no Eiropas,” pauda Bērziņš, uzsverot, ka iznākusī grāmata ir ne tikai labs papildinājums vispārējām zināšanām par Eiropu, bet arī svarīgs pienesums no drošības politikas no dezinformācijas risku mazināšanas viedokļa.

Lasītākās ziņas valstī

Tilmans Bincs četrus gadus bija ARD korespondents Baltijas valstīs. Jau pirms tam viņš cieši sekoja līdzi Baltijas valstu iestāšanās procesam Eiropas Savienībā un saskata Baltijas valstīs augstu nākotnes attīstības potenciālu. Grāmata “Wo die Ostsee Westsee heißt: Baltikum für Anfänger” iznāca š.g. jūnijā un ir pieejama lielākajās grāmatnīcās un interneta veikalos.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti