Dalies:

Bergenā svinīgi atzīmē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadi

Bergenā svinīgi atzīmē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadi
  • 28. May. 2018

2018. gada 24.maijā Bergenas Starptautiskā festivāla ietvaros Troldsalen, Troldhauden ar izcilu Kremerata Baltica un G.Krēmera koncertu tika atzīmēta Baltijas valstu simtgade. Latvijas izcilie mūziķi ir Bergenas Starptautiskā festivāla īpašie viesi. Koncertu par godu Baltijas valstu simtgadei apmeklēja arī Bergenas pašvaldības vadītāja Marte Mjēsa Peršena (Marte Mjøs Persen).

Ikgadējais Bergenas Starptautiskais festivāls ir veltīts kultūras norisēm mūzikā, dejās, literatūrā, vizuālā mākslā, folklorā un citos kultūras žanros. Tas ir lielākais kultūras festivāls Ziemeļvalstīs un notiek no maija beigām līdz jūnija sākumam. Pirmais festivāls tika rīkots 1953.gadā.

Pēc koncerta Latvijas vēstniecība organizēja svinīgu pieņemšanu komponista Grīga dzīvesvietā, svinot Baltijas valstu simtgadi. Tajā piedalījās Kremerata Baltica mūziķi un G.Krēmers, Latvijas un Lietuvas vēstnieki, Baltijas valstu Goda konsuli Norvēģijā un Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta. Pieņemšana bija viens no Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas koordinētajām Publiskās diplomātijas programmas norisēm Latvijas simtgades ietvaros.

Vizītes laikā Bergenā Latvijas vēstniece Judīte Dobele piedalījās arī Bergenas tirdzniecības kameras rīkotajā Vēstnieku seminārā, tikās ar Bergenas mākslas muzeja direktoru Pēteri Snari (Peter Snare, Director, KODE Art Museum) par potenciālo sadarbību 2019.gadā, un tikās arī ar latviešu kopienu Bergenā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti