Dalies:

Baškorstānā latviešu valodu mācās par spīti datoru un interneta trūkumam

  • 19. Apr. 2020
Baškorstānā latviešu valodu mācās par spīti datoru un interneta trūkumam
Baškorstānā latviešu valodu mācās par spīti datoru un interneta trūkumam
Baškorstānā latviešu valodu mācās par spīti datoru un interneta trūkumam

Kā rit Maksima Gorkija (Arhlatviešu) ciema ikdiena? Šis laiks un situācija ir pietiekami svarīgi, lai par pastāstītu. Viss rit kā parasti, kā vienmēr, vienīgā atšķirība, ka ārā nemana bērnus. Jau trešo nedēļu ciema skolēni mācās, bet skolotāji strādā attālināti. Jau nedēļu latviešu valodas skolotājas diena sākas 4.30 no rīta, jo šajā laikā internets ātrāks un galva svaigāka. 

Katru pirmdienas rītu latviešu valodas skolotāja kā pastniece saviem 24 latviešiem (šogad tik daudz skolēnu apgūst latviešu valodu) pastkastītēs atstāj darbu visai nedēļai. Kāpēc parastajās nevis elektroniskajās pastkastītēs? Tāpēc, ka lielākajai daļai skolēnu nav iespējas darbus izprintēt, nav piemērota aprīkojuma vai vispār tāda nav, lai mācītos attālināti. Ir ciemati, kuros  nav interneta, tāpēc trīs reizes nedēļā ar skolas autobusu lielai daļai skolēnu tiek piegādāti uzdevumi, kurus tādā pat veidā skolotāji pēc tam atkal saņem no skolēniem. 

Tas nav vienkārši, papīru kalni, uzdevumi mēdz pazust, bet jāpriecājas par to, ka ir atrasts vismaz šāds risinājums. Būtiski piebilst, ka uzdevumus skolēniem drīkst piegādāt tikai tie skolotāji, kuriem Arhangeļskas rajona Izglītības nodaļa ir izsniegusi caurlaidi. Skolotāji, kuriem šādas caurlaides nav, sagatavotos uzdevumus atdod kolēģiem. Man par lielu laimi, šāda caurlaide ir izsniegta, bet no 20. aprīļa tā nebūs derīga, tāpēc jau piektdienas rītā steidzos pati bērniem nogādāt latviešu valodas uzdevumus.

Lasītākās ziņas valstī

Runājot par latviešu valodas apguvi, mani priecē, pārsteidz un arī apbēdina skolēnu attieksme. Priecē sākumskolas skolēni, kuriem palīdz vecmāmiņas, kas tekoši runā latviski, mammas, kuras latviski nedz runā, nedz saprot. Dažreiz pildām uzdevumus kopīgi pa telefonu. Bērni tik tiešām cenšas izpildīt un izdarīt pareizi, protams, ir arī tie, kuriem neatrodas ne laika, ne spēka, ne gribēšanas, lai paveiktu uzdoto, taču viņu ir krietni mazāk. Vecākiem vēl ir spēks un pacietība strādāt ar savām atvasēm, lai gan darba apjoms ir liels.

Lieki piebilst, ka šis ir liels pārbaudījums visiem. Ir tik daudz teikts un runāts, tāpēc negribas vairs muti dzesēt. Esmu savā vietā, cenšos izdarīt to, ko no manis gaida, cenšos paveikt savu darbu pēc labākās sirdsapziņas un esmu gatava palīdzēt, ja tas nepieciešams. Mācos saprast un pieņemt, mācos būt pacietīga un mierīga, pēc iespējas vairāk noslēgties no ārpasaules, kas lieki uztrauc, dažreiz pat kaitina. Varbūt arī labi, ka mana brīvības caurlaide no pirmdienas vairs nebūs derīga. Būšu ar sevi un  saviem 24 latviešiem.

Autore: Ilona Saverasa

Latviesi.com sadarbībā ar Latvijas Institūtu veido kalendāru-platformu "Ar Latvijas vārdu pasaulē". Ārkārtas stāvokļa laikā mēs daudz vairāk informēsim par to, kā latvieši visā pasaulē turpina savas aktivitātes interneta vidē.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti