Dalies:

Baltu vienības dienu ietvaros Lietuvā būs apskatāmi Latvijas gleznotāju mākslas darbi

Baltu vienības dienu ietvaros Lietuvā būs apskatāmi Latvijas gleznotāju mākslas darbi
  • 08. Aug. 2017

23.septembrī, veicinot Lietuvas un Latvijas draudzību un atzīmējot Baltu vienības dienu, Palangā norisināsies plaša kultūras programma, piedāvājot aktivitātes gan pieaugušajiem, gan bērniem. Šāds pasākums notiek katru gadu kādā no Lietuvas vai Latvijas pilsētām, bet Palangā tas notiks pirmo reizi.

Šogad pasākumu organizē Palangas kultūras un jauniešu centrs, sadarbojoties ar abu valstu vēstniecībām, Palangas pilsētas domi un Šauļu tūrisma un informācijas centru.

Pasākumu atbalsta Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam un abu valstu Ārlietu ministrijas.

Svētki, kuri notiks tikai vienu dienu - sestdien, 23.septembrī, iesāksies ar dalībnieku gājienu no Kurhauzu zāles, virzoties pa J. Basanaviča ielu līdz Meiles alejas krustojumam, pēc tam plkst. 11:00 būs oficiālā svētku atklāšana ar svinīgu Lietuvas un Latvijas karogu pacelšanu, abu valstu himnu dziedāšanu un amatpersonu apsveikuma runām. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā uzstāsies abu valstu Ārlietu ministriju Diplomātiskie kori un Palangas pūtēju orķestris.

No plkst. 10:00 paralēli darbosies “Baltu vienības tirgus” (Jūrates un Kastiša skvērā), kurā varēs aplūkot gan Lietuvas, gan Latvijas gleznotāju izstādes, kā arī iegādāties mājražotāju labumus. Savukārt “Barbekjū” čempionātā būs iespēja nogaršot dažādus ēdienus. Pasākuma programmu papildinās kultūras tūrisma forums “Baltu ceļš”, Lietuvas un Latvijas deju un folkmūzikas kolektīvu koncerti un citas aktivitātes.

Svētku gaitā norisināsies arī “valodu skola”, kur ikviens varēs bez maksas apgūt lietuviešu un latviešu valodu pamatus. Tiem, kuriem būs interese, tiks piedāvāts noskatīties visu trīs Baltijas valstu kopproducentu veidoto dokumentālo filmu “Ģenerālplāns”, bet pēc tam iespēja piedalīties interaktīvā viktorīnā.

Svētku noslēgumā būs īpašs koncerts. Palangas koncertzālē, kurā uzstāsies mākslinieki un grupas no Lietuvas un Latvijas.

Baltu vienības dienas velobrauciens Nida-Palanga

Baltu vienības dienā būs iespēja piedalīties arī īpašā velobraucienā no Nidas (Latvijā), līdz Palangai (Lietuvā), kas būs aptuveni 30 km garš. Distancē būs vairāki kontrolpunkti, kuros dalībniekiem vajadzēs atbildēt uz jautājumiem par Lietuvas un Latvijas sadarbību. Dalībnieki, kuri būs atbildējuši pareizi, piedalīsies izlozē, kurā varēs laimēt balvas no Interreg V-A Latvijas - Lietuvas programmas 2014. - 2020. gadam. Dalībniekiem un viņu velosipēdiem tiks organizēts speciāls transports no Liepājas un Klaipēdas uz starta vietu un velak atpakaļ no Palangas. Pieteikšanās velo braucienam būs pieejama programmas mājaslapā no augusta beigām.

“Šāds velobrauciens notiks pirmo reizi, un aicinām tajā piedalīties jebkura vecuma vai sportiskās sagatavotības dalībniekus. Dalība braucienā ir bez maksas, turklāt katrs dalībnieks saņems īpašu brauciena t-kreklu, sporta somu ar sportisku uzkodu un piemiņas velti,” komentē Programmas pārstāvis Jānis Vanags.

Par Baltu vienības dienu:

Baltu vienības dienu atzīmē, pieminot 1236. gada 22.septembra vēsturiskos notikumus baltu tautām - lietuviešiem (žemaišiem) un zemgaļiem Saules kaujā sakaujot apvienoto krustnešu karaspēku.

Par Palangas kultūras un jauniešu centru

Palangas kultūras un jauniešu centrs ir organizācija, kura rīko pasākumus un svētkus Palangā. Kultūras centrā darbojas deju kolektīvi, kori, folkloras kopas un populārās mūzikas izpildītāji, kuru darbība ir mērojama visā Lietuvā un ārpus tās. Palangas kultūras un jaunatnes centrs piedalās visos Palangas pilsētas pasākumos, kā arī koordinē pasākumu norisi Palangas koncertu zālē, Kurhauzu zālē un pasākumus ārpus Palangas pilsētas.

Foto: Palangos Kultūros ir Jaunimo Centras/Facebook

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti