Dalies:

Baltkrievu valodā izdotas latviešu tautas pasakas

Baltkrievu valodā izdotas latviešu tautas pasakas
  • 05. Mar. 2018

Šī gada 3. martā Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Dr. Mārtiņš Virsis atklāja latviešu tautas pasaku krājuma izdevumu baltkrievu valodā “Ceļotāja pasakas. Latviešu tautas pasakas” (Казкі вандроўнік. Латышскія народныя казкі).

Grāmatas atklāšanas pasākumā, kas norisinājās XXV Minskas starptautiskās grāmatu izstādes laikā, piedalījās arī Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, kā arī Rakstnieku savienības izdevēju un tulkotāju atbalsta programmu koordinatore Jeļena Budanceva.

Latviešu tautas pasakas baltkrievu valodā izdotas ar Latvijas Rakstnieku savienības un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu baltkrievu izdevniecībā “Мастацкая літаратура”. Izdevumā iekļautas sešpadsmit latviešu tautas pasakas, tostarp, tādas pasakas kā “Labās zāles”, “Trīs padomi”, “Kā zosi dalīja”, “Brīnumainais putns”, “Kungs un čigāns” un citas. Grāmata iznākusi izdevniecības sērijā “Pasaku pasaule”, kas domāta baltkrievu bērnu un interesentu iepazīstināšanai ar dažādu tautu pasakām.

Vizītes laikā Rakstnieku savienības priekšsēdētājs A. Jundze un J. Budanceva turpināja iepazīties ar Baltkrievijas grāmatu izdevniecību un Baltkrievijas Rakstnieku savienības darbu, lai izvērtētu jaunas sadarbības iespējas.

Foto: Latvijas vēstniecība Baltkrievijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti