Dalies:

Baltijas valstu vēstniecības Spānijā atzīmē simtgadi ar džeza koncertu un pieņemšanu Madridē

Baltijas valstu vēstniecības Spānijā atzīmē simtgadi ar džeza koncertu un pieņemšanu Madridē
  • 22. Jun. 2018

2018. gada 19. jūnijā Madridē, Museo Lázaro Galdiano, par godu Latvijas un Igaunijas valstu dibināšanas un Lietuvas valstiskuma atjaunošanas simtgadei notika džeza grupas Tree Stone Quartet koncerts un pieņemšana muzeja dārzā.

Pasākumu atklāja vēstnieki ar uzrunām, kurās iepazīstināja klausītājus ar Baltijas valstu vēsturi, šajā laikā sasniegto un izvirzītajiem mērķiem nākotnē. Latvijas vēstniece Spānijā Argita Daudze, Igaunijas vēstnieks Rasmus Lumi  un Lietuvas vēstniece Skaiste Aniuliene atgādināja par Baltijas valstu dibināšanas laiku, diplomātiskajām attiecībām aukstā kara laikā un valstiskuma atjaunošanu deviņdesmito gadu sākumā. Īpaši tika izcelta Baltijas valstu straujā izaugsme un sasniegumi ar iestāšanos Eiropas Savienībā un kļūstot par NATO dalībvalstīm.  Vēstnieki atzīmēja Baltijas valstu un Spānijas attiecību nozīmi Eiropas robežu drošības kontekstā un uzsvēra cik svarīga ir Eiropas valstu vienotība, aizstāvot eiropeiskās vērtības un identitāti. Vēstnieki pauda augstu novērtējumu Spānijas solidaritātei un dalībai NATO misijās Baltijas valstīs. Tika vērsta uzmanība uz Baltijas valstu strauji augušo ekonomiku un, ka vēsturiskā griezumā Baltijas valstis vēl iepriekš nekad nav bijušas tik drošas un attīstītas.

Lūgtajiem viesiem koncertu sniedza džeza   kvartets Tree Stone Quartet, kas ir  jauna, taču jau starptautisku atzinību ieguvusi modernā džeza grupa, kuras dalībnieki ir no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Grupa ar koncertiem ir uzstājusies Spānijā jau iepriekš.

Lasītākās ziņas valstī

Pasākums izpelnījās gan diplomātu, gan Spānijas un citu valstu viesu atzinību oriģinalitātes dēļ, jo Baltijas valstu vēstniecības  pirmo reizi rīkoja to kopā. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja prezidējošās valsts Eiropas Savienības Padomē Bulgārijas vēstnieks,  Spānijā dzīvojošais Bulgārijas karalis Simeons Otrais ar dzīvesbiedri, bijusī ES komisāre un Austrijas ārlietu ministre Benita Ferero Valdnere, Slovēnijas  bijušais prezidents un tagadējais Club de Madrid biedrs Danilo Turks, Ārlietu ministrijas  augstas amatpersonas, Spānijas Bruņoto spēku un Civilās gvardes augstas amatpersonas, diplomāti, akadēmisko aprindu pārstāvji, uzņēmēji, žurnālisti,  Baltijas valstu goda konsuli Spānijā un baltiešu diasporas pārstāvji.  

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti