Dalies:

Baltijas valstu simtgades atzīmē "EuropArt" kamermūzikas festivālā, Briselē

Baltijas valstu simtgades atzīmē "EuropArt" kamermūzikas festivālā, Briselē
  • 19. Mar. 2018

Svētdien, 11.martā, atzīmējot Lietuvas, Igaunijas un Latvijas simtgades, Briseles kamermūzikas festivāla “EuropArt” noslēdzošā diena tika veltīta mūzikai no Baltijas valstīm. Populārajā koncertzālē “Flagey” notika divi koncerti, kuru laikā beļģu mūziķi publiku iepazīstināja ar dažādu paaudžu Latvijas komponistu – Romualda Kalsona, Santas Ratnieces, Pētera Vaska un Jāzepa Vītola – skaņdarbiem. Koncertus papildināja arī Arvo Pērta, Mikaloja Čurļoņa un citu zināmu Igaunijas un Lietuvas mākslinieku kompozīcijas.

Latvijas vēstniecība, sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas pārstāvniecībām Beļģijā uz Baltijas dienu aicināja Eiropas kultūras institūtu pārstāvjus un klasiskās mūzikas cienītājus. Īsu uzrunu aicinātajiem viesiem, festivāla organizatoriem un mūziķiem teica Latvijas vēstniecības Beļģijā pagaidu pilnvarotā lietvede Egita Lase. Viņa norādīja, ka Baltijas valstis vieno ne tikai šī īpašā jubileja, bet arī izcilie sasniegumi klasiskās mūzikas jomā, kurus klausītājiem bija iespēja iepazīt festivāla laikā.

Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, uz savas kompozīcijas “Mirdzums / in this white snow the pearls are lost” (2012) atskaņojumu varēja ierasties arī tās autore Santa Ratniece. Beļģijas mūziķi īpaši novērtēja iespēju sagatavot skaņdarba interpretāciju, pirms koncerta klātienē strādājot ar komponisti.

Baltijas diena “EuropArt” festivālā notika ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecību atbalstu.

Foto: Latvijas vēstniecība Beļģijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti