Dalies:

Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās

Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās
  • 03. Apr. 2018

Šodien, 3.aprīlī Vašingtonā notiek trīs Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās. Tā veltīta Baltijas valstu dibināšanas simtgadei un dos iespēju augstākajā līmenī pārrunāt Baltijas valstu un ASV attiecību padziļināšanu drošības, ekonomikas un izglītības jomās. Pēc tikšanās Baltajā namā norisināsies augsta līmeņa biznesa forums, kurā piedalīsies arī Latvijas uzņēmumu pārstāvji.

Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā (ATPL) pārstāvēs tās viceprezidents un AECOM Baltijas reģiona direktors Arnis Kākulis: “Jau kopš ATPL palātas dibināšanas pirms 25 gadiem tās misija ir sakņojusies tirdzniecības un investīciju veicināšanā, kā arī partnerības un draudzības stiprināšanā starp ASV un Latviju. Turklāt pēdējos gados ATPL ir īpaši daudz strādājusi, lai sniegtu atbalstu Latvijas uzņēmumiem, kuri vēlas eksportēt uz ASV, informējot par valsts atbalstu, daloties vērtīgos kontaktos un organizējot seminārus par šo nozīmīgo tirgu. Šis samits ir nākamais lielais solis ceļā uz tirdzniecības stiprināšanu starp Latviju un ASV, un mēs esam saviļņoti, ka varam būt daļa no tā.”

ASV Tirdzniecības palāta sadarbībā ar Amerikas Tirdzniecības palātām Latvijā, Lietuvā un Igaunijā piedalās šajā vērienīgajā notikumā: Baltijas valstu un ASV prezidentu samitā. Samits ietver Biznesa forumu ar vairākām paneļdiskusijām, vienu no tām moderēs ATPL viceprezidents un AECOM Baltijas reģiona direktors Arnis Kākulis un tā tiks veltīta tēmai "ASV investīciju ietekme uz Baltijas valstīm", kas apspriedīs Baltijas tirgus iespējas un izaicinājumus.

Šis pasākums akcentēs pieaugošo komerciālo saikni starp ASV un partneriem Baltijas valstīs. Samitā tiks apspriestas iespējas stiprināt tirdzniecības un investīciju saites, kā arī prezentēti ASV investīciju veiksmes stāsti Baltijas valstīs un Baltijas investori ASV. Samita laikā paredzētais biznesa forums, kurā piedalīsies vadošie ASV un Baltijas valstu uzņēmēji, fokusēsies uz prioritārām jomām ASV un Baltijas valstu partnerībā, tostarp: digitālo ekonomiku, enerģētiku, infrastruktūras attīstību, kā arī uzņēmējdarbības un inovāciju sekmēšanu.

ATPL ir vadošā ārvalstu tirdzniecības palāta Latvijā, pārstāvot ap 150 uzņēmumu. ATPL mērķi ir veicināt un stiprināt tirdzniecību, investīcijas, partnerību un draudzību starp ASV un Latviju, kalpot par zināšanu apmaiņas platformu biedriem un partneriem, veicināt uzņēmējdarbības un investīciju vides uzlabošanos Latvijā, kā arī sekmēt labas korporatīvās sociālās atbildības praksi.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti