Dalies:

Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju pārņems Vācija un Beļģija

Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju pārņems Vācija un Beļģija
  • 30. Aug. 2018

Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju šonedēļ no Francijas, Spānijas un Portugāles pārņems Vācija un Beļģija.

Oficiālā ceremonijā Igaunijas Gaisa spēku Emari bāzē ceturtdien četrus Francijas iznīcinātājus "Mirage 2000-5" nomainīs tikpat daudzi Vācijas iznīcinātāji "Eurofighter", paziņojuši Igaunijas Aizsardzības spēki.

Savukārt Lietuvas Gaisa spēku bāzē pie Šauļiem piektdien spāņu un portugāļu lidotājus nomainīs beļģi ar četriem iznīcinātājiem " F-16", norādījusi Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Lasītākās ziņas

Portugāles lidotāji kopš maija patrulēja Baltijas valstu gaisa telpā ar četriem iznīcinātājiem "F-16", bet Spānija misiju pastiprināja ar sešiem iznīcinātājiem "Eurofighter".

Parasti gaisa spēku bāzēs Lietuvā un Igaunijā stacionēti kopumā astoņi NATO iznīcinātāji, bet šovasar Šauļos un Emari bija dislocētas četrpadsmit alianses kaujas lidmašīnas. Spānijas iznīcinātāji bija sabiedroto papildu piedāvājums, lai nodrošinātu lielāku NATO spēku elastību Baltijas reģiona gaisa telpas aizsardzībā un lielākas treniņlidojumu iespējas.

Avots: LETA
Foto: CC0 licence
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti