Dalies:

Baltijas valstis savstarpēji saskaņos robežu atvēršanu

Baltijas valstis savstarpēji saskaņos robežu atvēršanu
LETA/Evija Trifanova
  • 23. Apr. 2020

"Baltijas valstu ārlietu ministriem ir uzdots koordinēt kopīgas darbības attiecībā uz robežu atvēršanu, daļēju kustības atjaunošanu, tirdzniecības intensificēšanu un citiem pasākumiem, iesaistot šajā procesā veselības ministrus un citas atbildīgās institūcijas," pēc triju Baltijas valstu premjerministru attālinātas apspriedes paziņojis Lietuvas valdības vadītājs Sauļus Skvernelis.

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Lietuvas premjers Sauļus Skvernelis un Igaunijas premjers Jiri Ratass trešdien telekonferences režīmā pārrunāja praktisko sadarbību Covid-19 radītās krīzes risināšanā, karantīnas pasākumu atvieglošanā, ideju un rīcības koordinēšanā.

Kā norādījis Skvernelis, gan politiskajā, gan ekspertu līmenī ir svarīgi aktīvi koordinēt triju Baltijas valstu darbību, pieņemot lēmumus attiecībā uz karantīnu un arī uz tās atvieglošanu. Šos lēmumus īpaši gaida Baltijas valstu sabiedrība.

Lasītākās ziņas

Triju valstu premjeri arī nolēmuši tuvākajā laikā rīkot regulāras attālinātas videokonferences, kurās liela uzmanība tiks pievērsta projektiem, kas interesē visas puses, - "Rail Baltica", elektrotīklu sinhronizācijai, kā arī Lietuvas un Eiropas Komisijas ierosinājumam nepirkt elektroenerģiju no trešajām valstīm.

Arī Latvijas Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) preses sekretārs Sandris Sabajevs aģentūrai LETA pavēstīja, ka visu trīs valstu premjeri bija vienisprātis par nepieciešamību Latvijai, Lietuvai un Igaunijai sadarboties, atceļot Covid-19 ierobežojumus uz valstu iekšējām robežām Eiropas Savienības ietvaros brīvai personu un preču kustības atjaunošanai.

Arī viņš apliecināja premjerministru vienošanos, ka koordinējošā loma būs jāuzņemas ārlietu ministriem.

Kariņš uzsvēra, ka gan Baltijas valstu, gan Eiropas Savienības valstu līmenī ir svarīgi sadarboties un koordinēti iziet no Covid-19 krīzes, pakāpeniski atceļot ierobežojumus un vienojoties par sadarbību, lai attīstītu ekonomiku.

Nākamā videokonferences notikšot jaunnedēļ, lai pārrunātu sadarbību reģionālo infrastruktūras un enerģētikas projektu īstenošanā ekonomikas atveseļošanas sekmēšanai pēc Covid-19 krīzes.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti