Dalies:

Baltijas jūras Kurzemes piekrastē sākusies mācību "Namejs 2018" aktīvā fāze

Baltijas jūras Kurzemes piekrastē sākusies mācību "Namejs 2018" aktīvā fāze
  • 23. Aug. 2018

Baltijas jūras Kurzemes piekrastē sākusies lielāko militāro mācību "Namejs 2018" aktīvā fāze, kurā piedalās Latvijas un Lietuvas Jūras spēki, informē AM pārstāve Sandra Brāle.

"Mācību aktīvās fāzes norise ne tikai uz sauszemes - lauka taktiskajās mācības, bet arī Baltijas jūrā un Latvijas gaisa telpā ir unikāla iespēja pārbaudīt Nacionālo bruņoto spēku visu vienību gatavību visaptveroši reaģēt uz jebkādu mūsdienu apdraudējumu, un ir nozīmīgs pienesums ne tikai Latvijas, bet arī visa Baltijas reģiona drošības stiprināšanā," norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

No 20.augusta līdz 2.septembrim visā Latvijā notiek līdz šim lielākās militārās mācības "Namejs 2018", lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Lasītākās ziņas valstī

Mācībās piedalās vairāk nekā 10 000 dalībnieku - Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls - policisti un robežsargi.

Plašāka informācija par militārajām mācībām "Namejs 2018" pieejama Nacionālo bruņoto spēku interneta vietnē.

Iedzīvotāju ievērībai!

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Mācību laikā ārpus poligona tiks pielietota tikai mācību munīcija un imitācijas līdzekļi, kā arī notiks kaujas imitācija ārpus poligona iepriekš saskaņotās teritorijās. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr vēršam uzmanību, ka arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt. Teritorijas pēc tam tiks sakoptas.

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti