Dalies:

Baltic-Ireland.ie: Tiešraidi no Dublinas vēro pusotrs tūkstotis skatītāju

Baltic-Ireland.ie: Tiešraidi no Dublinas vēro pusotrs tūkstotis skatītāju
  • 17. Sep. 2018

Sestdien, 15.septembrī, apmēram pusotrs tūkstotis skatītāju tiešsaistē vēroja diskusiju Dublinā, kurā Re:Tv žurnāliste Laura Akmentiņa sarunājās ar Latvijas vadošo politologu Ivaru Ījabu, vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Vaterfordā Ilzi Stīpnieci un Zaļās salas latviešu sabiedrības aktīvisti Ilzi Tropu, kas Īrijā dzīvo jau 18 gadus. Sarunas temats – par gatavošanos 13.Saeimas vēlēšanām.

Vienlaikus šis bija pirmais straumēšanas mēģinājums, ko Latvijas reģionu televīzija Re:TV sadarbībā ar baltic-ireland.ie televīzijas raidījuma “Piektais novads” radošo grupu īstenoja tiešsaistē no Dublinas. Ja saka, ka pirmie kucēni jāslīcina, tad tas noteikti nav par šo gadījumu. Teju divas stundas ilgusī diskusija no improvizētās TV studijas Īrijā gan tehniski, gan saturiski noritēja bez aizķeršanās. Sarunas laikā studijas viesi diskutēja gan par to, vai diasporai vispār būtu jāļauj balsot Latvijas Saeimas vēlēšanās; gan par to, cik kopumā ārpus Latvijas dzīvojošie tautieši ir aktīvi un informēti par vēlēšanām un to norisi; gan arī – kur, kā, kāpēc jāpiedalās vēlēšanās un visubeidzot – cik liela ir diasporas latviešu motivācija pildīt savu pilsoņu pienākumu.

Tūlīt pēc tiešraides Ivars Ījabs un Laura Akmentiņa devās arī uz tikšanos klatienē ar Īrijas latviešiem, kas pulcējās Dublinā Lutherhaus sarīkojumu zālē. Pēc politologa ievadlekcijas, kurā Ivars Ījabs sniedza ieskatu šā brīža politiskajā spektrā, klātesošie aktīvi uzdeva jautājumus. To lokā, sākot par to, kur iespējams izlasīt Saeimā kandidējošo partiju un partiju apvienību programmas un beidzot – kas ir Saeimas koalīcijas padome un kādas personas veido tās sastāvu. Spraigā saruna pārsniedza visus laika ierobežojumus un tā ieilga līdz pat pusdesmitiem vakarā. Paldies viesiem no Latvijas!

Projektu “Gribi pārmaiņas? Nāc uz vēlēšanām!” īsteno LKFĪ, bet to līdzfinansē Sabiedrības integrācijas fonda „Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam 2018”.

Foto: baltic-ireland.ie

Lasītākās ziņas valstī

Raksta autore: Sandra Bondarevska

Publicēts sadarbībā ar portālu baltic-ireland.ie

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti