Dalies:

Baltic-Ireland.ie: Limerikā pulcējas grāmatu draugi

Baltic-Ireland.ie: Limerikā pulcējas grāmatu draugi
  • 22. Oct. 2018

Sestdien, 20.oktobra pēcpusdienā, Limerikā pulcējās tie, kam grāmatas ir neatņemama dzīves sastāvdaļa.
Sarunu pēcpusdiena, kuras viens no mērķiem bija parrunāt veidus, kā vislabāk un ērtāk organizēt grāmatu apmaiņu, rīkoja Latviešu Kultūras fonds Īrijā, kura viens no darbības veidiem ir latviešu literatūras popularizēšana Zaļajā salā.


Īrijas un Ziemeļīrijas mobilās bibliotēkas pārzinis Imants Miezis šoreiz uz Limeriku bija atvedis ne tikai grāmatas, bet arī sveicienus no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kas arī Īrijas latviešus aicina kļūt par grāmatu vērtētājiem. Bibliotēkas iepriekš rīkotās Bērnu žūrijas vietā šogad akcijā iesaistīties tiek aicināts plašāks lasītāju loks. Vērtēt grāmatas tiek lūgti arī jaunieši un bērnu vecāki. Žūrijas organizētāji arī iesaka mammām un tētiem lasīt priekšā grāmatas saviem bērniem un palīdzēt viņiem aizpildīt vērtējuma anketas. Šāds veids pavisam noteikti der tām diasporas ģimenēm, kurās bērni latviski runā, taču ar lasīšanu un rakstīšanu vēl neiet pietiekami raiti.

Grāmatu plaukta izveidi, lasītāju pulcināšanu un informēšanu Limerikā uzņēmās veikt šīs idejas autore un enerģiska latviešu valodas kopēja Īrijā Daina Škurova.

Projektu “Klubu veidošana nacionālās identitātes stiprināšanai” īsteno LKFĪ, bet to līdzfinansē Sabiedrības integrācijas fonda „Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam 2018”.

Lasītākās ziņas valstī

Raksta autore: Sandra Bondarevska
Foto: LKFĪ
Raksts publicēts sadarbībā ar portālu baltic-ireland.ie

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti