Dalies:

Baltic-Ireland.ie: Britu autovadītājiem pēc Brexit var nākties pirkt starptautiskas atļaujas

Baltic-Ireland.ie: Britu autovadītājiem pēc Brexit var nākties pirkt starptautiskas atļaujas
  • 14. Sep. 2018

Apvienotās Karalistes (AK) autovadītājiem, kuri pēc Brexit vēlēsies braukt Eiropas valstīs, papildus autovadītāja apliecībai būs jāiegādājas īpaša atļauja, vēstī The Journal.
AK valsts revīzijas birojs ir brīdinājis, ka, ja Lielbritānija un ES nenoslēgs izstāšanās vienošanos, pirmajā gadā pēc Brexit būs jāizsniedz no 100 tūkstošiem līdz septiņiem miljoniem starptautisku atļauju.


Šīs ziņas ir ietvertas britu valdības jaunākajā plānošanas dokumentā, kurā izklāstīts, kas notiks gadījumos, ja nebūs iespējams noslēgt Brexit vienošanos pirms Lielbritānijas aiziešanas no ES 2019. gada martā.
Starptautiskā atļauja katram autovadītājam izmaksās 5,50 £. Valdības dokuments nepaskaidro, vai noteikumi varētu attiekties arī uz AK autoadītāja apliecību īpašniekiem, ceļojot uz Īriju.
Lai arī dokumentā teikts, ka bez vienošanās scenārijs “ir maz ticams”, tajā norādīts, ka “atbildīgas valdības pienākums ir sagatavoties visiem iespējamiem gadījumiem”.
Kaut arī plānošanas dokumentā ir atzīts, ka šajā scenārijā britu valdībai ir “jāievēro unikālās attiecības ar Īriju”, netiek izslēgts, ka šos noteikumus varētu piemērot Ziemeļīrijas iedzīvotāju autovadītāju apliecībām, šķērsojot robežu.

Īrijas valdība ir norādījusi Eiropas Komisijai un ES dalībvalstīm, ka tām būtu jāapspriež iespējamais scenārijs gadījumā, ja vienošanās netiks noslēgta, un AK valdība ir gatava “konstruktīvi iesaistīties” šajā jautājumā, teikts dokumentā.
Citas potenciālās sekas scenārijam, ja netiks noslēgta Brexit vienošanās, ir tas, ka AK pilsoņiem, kas ceļos uz Šengenas zonu, pasēm būs jābūt derīgām vēl vismaz sešus mēnešus. Ja AK pilsoņa pase neatbildīs šiem kritērijiem, viņam var tikt liegta ieceļošana jebkurā no Šengenas zonas valstīm, brīdinājusi britu valdība.
Sliktākā scenārija gadījumā var arī paaugstināties viesabonēšanas izmaksas mobilo tālruņu lietotājiem.

Inguna Mieze

Foto: baltic-ireland.ie

Publicēts sadarbībā ar portālu baltic-ireland.ie

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti