Dalies:

Baltic-Ireland.ie: Ar saknēm Latvijā

Baltic-Ireland.ie: Ar saknēm Latvijā
  • 31. Oct. 2018

Šā gada skolas rudens brīvlaikā notiek kārtējā, pēc skaita jau piektā, vidusskolas vecuma jauniešu nometne, ko rīko Īrijas latviešu nacionālā padome (ĪLNP). Šogad 20 jaunieši sešas dienas pavada netālu no Droghedas un, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad galvenais akcents tika likts uz latviešu valodas mācīšanos, pēta savas dzimtas saknes Latvijā un iegūst praktiskas zināšanas par jauniešu organizācijām un to darbības veidiem.

Tāpat netiek aizmirsta Latvijas valsts simtgade – par godu Tēvzemes dzimšanas dienai nometnē top lomu spēle. Lai ieguldītais darbs un un jauno aktieru talants neietu zudumā, uzvedums “Izspēlēsim Latvijas 100 gadus” noslēguma pasākumā tiks parādīts vecākiem, kā arī sarīkojumā “Sirdī Latvija: vakar, šodien un rīt”, kas 17. novembrī notiks Dublinā.

Savukārt vidusskolniece Hanna Elizabete Krūmiņa, kura ir ieradusies no Latvijas, jauniešiem stāsta par brīvprātīgo darbu. Hanna pati Latvijā kā brīvprātīgā ir palīdzējusi 20 lielākos un mazākos pasākumos, līdz ar to viņas prezentācija ir balstīta personīgajā pieredzē, kas, iespējams, Īrijas jauniešiem dos idejas, kā saturīgi pavadīt vasaras Tēvzemē.

Nodarbības “Manas dzimtas koks” nometnē vada Francis Slišāns, kurš sola: radu raksti taps tādā formātā, ka tos ar lepnumu varēs kārt pie sienas un vēl rādīt saviem bērniem. Francis Slišāns ir atbildīgs arī par Latvijas valsts dzimšanas dienas novēlējumu grāmatas noformējumu. Savukārt Dita Lasmane-Slišāne ir uzrakstījusi scenāriju lomu spēlei un darbojas ar jaunajiem aktieriem, bet Sandras Bondarevskas pārziņā ir jauniešu sabiedriskā darba lauciņš. Noteikti jāatzīmē arī Ģirts Belsons, kurš no rīta līdz vakaram rūpējas par nometnes dalībnieku un nodarbību vadītāju gastronomisko labsajūtu.
Visas minētās nodarbības, kā arī ekskursija, kas notiek projekta “Ar saknēm Latvijā” ietvaros, jauniešiem dod ne tikai jaunas zināšanas, bet arīdzan jaunus draugus, kas var izrādīties nozīmīgi pat visas dzīves garumā, jo piekritīsiet, ka labs draugs ir zelta vērts!

P.S. ĪLNP saka paldies LELBāL Kristus Apvienotajai evaņģēliski luteriskajai latviešu draudzei Īrijā par aizdoto projektoru.

Projektu “Ar saknēm Latvijā” īsteno ĪLNP, bet to līdzfinansē Sabiedrības integrācijas fonda „Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam 2018”.

Raksta autore: Laima Ozola
Foto: ĪLNP
Raksts publicēts sadarbībā ar portālu baltic-ireland.ie

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti