Dalies:

Austrijas Federālais prezidents sveic Latviju, Igauniju un Lietuvu Simtgadē

Austrijas Federālais prezidents sveic Latviju, Igauniju un Lietuvu Simtgadē
  • 28. May. 2018

2018. gada 23. maijā Vīnes Rātsnamā norisinājās Latvijas, Igaunijas, Lietuvas vēstniecību Austrijā organizēts svinīgs pasākums “Baltijas valstīm – Latvijai – Igaunijai – Lietuvai 100”. To ar uzrunām atklāja Latvijas vēstniece Austrijā Veronika Erte, Igaunijas vēstnieks Reins Oidekivi (Rein Oidekivi) un Lietuvas vēstniece Loreta Zakarevičiene (Loreta Zakarevičiene).

Baltijas valstis Simtgadē sveica Vīnes federālās zemes Landtāga deputāts Peters Florianšics (Peter Florianschütz). Svētku uzrunu sacīja Austrijas Federālais prezidents Aleksanders Van der Bellens (Dr. Alexander Van der Bellen). Sveicot Latviju, Igauniju un Lietuvu Simtgades jubilejā, Dr. A. Van der Bellens uzsvēra brīvības nozīmi un vērtību kā tautas, tā arī atsevišķa indivīda dzīvē.

Izcilu džeza mūzikas koncertu sniedza latviešu, lietuviešu un igauņu apvienotā mūziķu grupa “Nordic Sounds Baltic Collaboration”. Latviju pārstāvēja vijolnieks Raimonds Ozols, pianists Raimonds Macats un perkusionists Artis Orubs.

Koncertu un svinīgo pieņemšanu apmeklēja vairāk nekā piecsimt viesi - Austrijas parlamenta, valdības un citu Austrijas institūciju pārstāvji, Vīnē akreditētā diplomātiskā korpusa pārstāvji, ilggadīgie sadarbības partneri, kā arī visu Baltijas valstu diasporu organizāciju Austrijā pārstāvji.

Svinīgais pasākums “Baltijas valstīm – Latvijai – Igaunijai – Lietuvai 100” bija viens no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētajām Publiskās diplomātijas programmas norisēm Latvijas valsts Simtgades ietvaros. To īstenoja Latvijas vēstniecība Austrijā un Latvijas Patstāvīgā pārstāvniecība ANO un EDSO, sadarbojoties ar Igaunijas, Lietuvas vēstniecībām, kā arī ar Vīnes pilsētas un federālās zemes valdību.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti