Dalies:

Austrālijas latvietis ar velosipēdu mēro 1500 km apkārt Latvijas robežai

Austrālijas latvietis ar velosipēdu mēro 1500 km apkārt Latvijas robežai
No privātā arhīva
  • 05. Aug. 2019

Kristofers Džons Akenfelds ir Austrālijas latvietis, kas tikko atgriezās no 1500 km velosipēda ceļojuma gar Latvijas robežu. Par savu ceļojumu viņš stāsta amerikāņa Džo Horgana “Latvia Weekly” podkāstā divos raidījumos — pirmajā par ceļojumu caur Latvijas rietumu rajoniem, bet otrajā par austrumu rajoniem.

Viņš pirmoreiz ieradās Latvijā 2014. gadā, lai iegūtu Latvijas pilsoņa pasi un uzzinātu vairāk par viņa tēva dzimteni. Tomēr viņš uzreiz iemīlēja valsti, un atrada darbu kā angļu valodas skolotājs mācību centrā “Lingua Franca.”

Viņš aizbrauca atpakaļ uz Austrāliju 2016. gadā un pēc tam strādāja Kambodžā, bet atgriezās Latvijā šī gada aprīlī. “Lai kur es biju, man visu laiku bija sajūta, ka es piederu Latvijai.”

Lasītākās ziņas valstī

Viņa ceļojums ilga 58 dienas, un viņš palika pa nakti šajās vietās: Plieņciems, Mērsrags, Talsi, Lūrmaņu avots (Talsu novadā), Upesgrīva, Kolka, Rinda, Ventspils, Kuldīga, Alsunga, Pāvilosta, Liepāja, Palanga (LT), Ķīburi, Skrunda, Ciecere, Dobele, Jelgava, Tērvete, Bauska, Aklais ezers, Koknese, Aizkraukle, Raibais Stabiņš (Neretas novadā), Gārsene, Daugavpils, Zolvas ezers, Rēzekne, Varakļani, Madona, Vadzols, Cesvaine, Gulbene, Kolberģis, Alūksne, Valga (EE), Valmiera, Cēsis un Sigulda.

Tagad Kristofers ir tikko pārcēlies uz Liepāju, kur viņš no septembra strādās par angļu valodu skolotāju. Tur viņš grib uzlabot savas latviešu valodas prasmes, jo viņš latviešu valodu bērnībā nemācījās. “Mans tēvs vienmēr domāja, ka es nekad neredzēšu Latviju, jo toreiz tā bija okupēta un viņš domāja, ka PSRS bija tik spēcīga, ka bija maza iespēja Latvijai atkal būt brīvai.” 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti