Dalies:

Austrālijas latviete: Noskaņojums ir ļoti, ļoti depresīvs

Austrālijas latviete: Noskaņojums ir ļoti, ļoti depresīvs
  • 06. Jan. 2020

Austrālijas dienvidus pārņēmuši līdz šim postošākie savvaļas ugunsgrēki, kas izdedzinājuši milzīgas platības un likuši evakuēties simtiem tūkstošu cilvēku. Austrālijā dzīvojošā latviete Skaidrīte Aguļēviča raidījumam "900 sekundes" stāsta, ka šobrīd nav informācijas, ka ugunsgrēkos būtu cietuši Austrālijā dzīvojošie latvieši.

Dienvidaustrālijas latviešu organizāciju apvienības vadītāja Skaidrīte Aguļēviča norāda,  ka šobrīd Austrālijā valda ļoti depresīvs noskaņojums, jo gandrīz visā valstī ir mazāki vai lielāki ugunsgrēki. Uz to esot smagi noskatīties gan vērojot ziņas televīzijā, gan runājot ar paziņām. “Šis ir laiks, kad ļoti daudz tūristu ir pie mums, ļoti daudz viesu, skolēni atgriežas no brīvdienām. Slinkais laiks beidzies, tagad visi dodas uz darbiem, tāpēc veidojas sastrēgumi,  pietrūkst degvielas, veikalos pietrūkst ēdiena un daudzi cilvēki ir evakuēti. Tā kā šausmas ir neaprakstāmas. To nevar izteikt dažos vārdos,” stāsta Skaidrīte. Skaidrīte nav ziņu, ka ugunsgrēkos būtu cietuši Austrālijā dzīvojošie latvieši. Kādai latviešu ģimenei netālu no Adelaides piederošajiem vīna dārziem tuvojušās liesmas, bet tās izdevies apturēt.

 

Lasītākās ziņas valstī

“Bet tie, kas zina, kas ir Ķenguru sala, tur viena trešā daļa ir izdegusi. Un pēc aprēķiniem, puse no dzīvnieciņiem gājuši bojā. Līdz ar to Austrālija pazaudē savus nacionālos dzīvniekus,” uzsver Skaidrīte Aguļēviča.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti