Dalies:

Augusta nogalē norisināsies Baltijas filmu dienas ar labākajām Latvijas filmām Igaunijā un Lietuvā

Augusta nogalē norisināsies Baltijas filmu dienas ar labākajām Latvijas filmām Igaunijā un Lietuvā
  • 08. Aug. 2018

Arī šogad, turpinot tradīciju, trīs Baltijas valstu kino centri augusta nogalē, “Baltijas ceļa laikā”, organizē Baltijas filmu dienas. Lietuvā un Igaunijā pasākuma atklāšana tiks svinēta ar Latvijas Simtgades filmu “Paradīze ’89; Rīgā četri kaimiņu filmu seansi notiks 23. un 24. augustā kinoteātrī “Splendid Palace”, ieeja uz visiem seansiem – bez maksas.

Lai popularizētu Baltijas kino, stiprinātu trīs Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairotu skatītāju zināšanas par kaimiņvalstu filmām, jau otro gadu Nacionālais Kino centrs, Igaunijas Filmu institūts un Lietuvas kino centrs leģendārās Baltijas ceļa akcijas laikā rīko Baltijas filmu dienas, demonstrējot pa divām filmām no katras kaimiņvalsts un organizējot tikšanās ar filmu autoriem. 2017. gadā pirmās Baltijas filmu dienas izpelnījās lielu interesi un atsaucību publikā un medijos, seansus kinoteātrī Splendid Palace apmeklēja vairāk nekā 1000 kinoskatītāju.

Lietuvā un Igaunijā Baltijas filmu dienas atklās Latvijas Simtgades filmu programmas piedzīvojumu filma visu laiku bērniem Paradīze ’89 (2018), filmas seansā piedalīsies arī režisore Madara Dišlere. Igaunijā notiks arī Jura Kursieša drāmas Modris (2014) seanss, kurā piedalīsies filmas galvenās lomas tēlotājs Kristers Pikša. Savukārt Lietuvā ar vecmeistara, režisora Rolanda Kalniņa piedalīšanos izrādīs nu jau pasaulslaveno Latvijas kino klasikas darbu Četri balti krekli (1967) un Berlīnes kinofestivālā godalgoto spēlfilmu Mammu, es tevi mīlu (2013), klātesot filmas režisoram Jānim Nordam.

Lasītākās ziņas valstī

Ziņas autors: Kristīne Matīsa
Foto: Filmas "Bērni no viesnīcas Amerikā" attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti