Dalies:

Augsts pieprasījums pēc airBaltic smagās rokas bagāžas pakalpojuma - bet uz kā rēķina?

Augsts pieprasījums pēc airBaltic smagās rokas bagāžas pakalpojuma - bet uz kā rēķina?
Ieva Čīka, LETA
  • 15. Aug. 2019

Kopš airBaltic martā ieviesa smagās rokas bagāžas pakalpojumu, kas ļauj par 9,99 eiro rokas bagāžai iegādāties papildu četru kilogramu svaru, šis piedāvājums esot izrādījies ļoti populārs - norāda aviosabiedrībā. Tomēr esam jau rakstījuši par āķīgajiem noteikumiem, kas slēpjas aiz šī jauninājuma, kas patiesībā nemaz neizrādās draudzīgs patērētājam.

Latvijas lidsabiedrības pasažieri kopš marta vairāk nekā 100 000 reižu izmantojuši iespēju palielināt savas rokas bagāžas svaru. Izmantojot šo iespēju, kopējais pieļaujamais rokas bagāžas svars var sasniegt 12 kilogramus ierasto 8 kg vietā. airBaltic izpilddirektors Martins Gauss to sauc par inovatīvu jauninājumu, kura popularitāte arvien aug. Tomēr AirBaltic klienti bija sūdzējušies, ka līdz ar jaunās smagās bagāžas piedāvājuma ieviešanu aviokompānija sākusi svērt pat "duty free" zonās iegādātās preces, tādējādi neatstājot klientam citu iespēju, kā iegādāties smagāku rokas bagāžu.

Toreiz aviosabiedrība, atbildot uz klientu sūdzībām, skaidroja, ka “aviācijas nozarē lidsabiedrības nosaka atļautās rokas bagāžas vienības izmēra un svara ierobežojumus, rūpējoties par to, lai lidmašīnas salonā katram pasažieriem pietiktu vietas viņa bagāžai. Lai sekotu līdzi noteikumu ievērošanai, “airBaltic“ atbilstoši standarta procedūrām mēdz pārbaudīt pasažieru rokas bagāžu vienību atbilstību ierobežojumiem."

Lasītākās ziņas valstī

“airBaltic” noteikumi šobrīd paredz: katrs ekonomiskās servisa klases pasažieris drīkst ceļot ar vienu rokas bagāžas vienību (55x40x23 cm) un vienu personīgo mantu (30x40x10 cm). Kopējais rokas bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 8 kilogramus, ja vien klients par 9,99 eiro nav iegādājies iespēju pievienot papildus 4 kilogramus savai rokas bagāžai. Aviokompānija norāda - pie personīgajām mantām pieskaitāma rokassoma, klēpjdatora soma, fotoaparāta soma, arī beznodokļu zonas iepirkumu maisiņš un lietussargs.

“airBaltic” noteicis – papildu rokas bagāža vai rokas bagāža, kas pārsniedz atļautos izmērus, iekāpjot netiks pieņemta, vai arī, ja tas būs iespējams, tiks novietota bagāžas nodalījumā par papildu samaksu 60 eiro apmērā.

Par iespēju bezmaksas rokas bagāžai pievienot papildu četru kilogramu svaru kompānija paziņoja šā gada martā, uzsverot, ka šis ir noderīgs piedāvājums tiem pasažieriem, kuriem nepieciešami vairāk nekā 8 kilogrami rokas bagāžai, taču viņi nevēlas iegādāties reģistrētu bagāžu. Publiskajos paziņojumos gan netika minēts, ka šajā 8 kilogramu limitā jaiekļaujas arī, piemēram, lidostas veikalos veiktajiem pirkumiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti