Dalies:

Augstākās izglītības kvalitātes aģentūra kļūst par Eiropas augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas asociācijas biedru

Augstākās izglītības kvalitātes aģentūra kļūst par Eiropas augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas asociācijas biedru
  • 27. Jul. 2018

Eiropas augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas asociācija (ENQA) ir pieņēmusi lēmumu par pilntiesīgu biedru atzīt Augstākās izglītības kvalitātes aģentūru (AIKA), aģentūru LETA informēja Akadēmiskās informācijas centrā (AIC).

Centrā skaidroja, ka tas Latvijas augstākās izglītības nozarē ir vērtīgs lēmums turpmākajā nozares attīstībā un AIKA darbībā.

AIKA savu darbību sāka 2015.gada 1.jūlijā kā AIC aģentūra. AIKA kompetencē ir augstākās izglītības iestāžu, studiju virzienu akreditācijas un studiju programmu licencēšanas organizēšana, kā arī citi ar augstākās izglītības kvalitātesnodrošināšanu saistītie uzdevumi.

Lasītākās ziņas

AIC valdes priekšsēdētāja Baiba Ramiņa skaidroja, ka ENQA lēmums apliecina, ka AIKA darbs ir atzinīgi novērtēts un tas atbilst Standartiem un vadlīnijām kvalitātes nodrošināšanai Eiropas augstākās izglītības telpā. Vienlaikus viņa norādīja, ka ENQA pieņemtais lēmums apliecina to, ka AIKA organizētajām augstākās izglītības kvalitātesnovērtēšanām var uzticēties gan Latvijas, gan ārvalstu augstskolas, studējošie un citas ieinteresētās puses.

Divu gadu laikā AIKA ir organizējusi 24 studiju virzienu akreditācijas, 39 studiju programmu licencēšanas un 49 izmaiņu studiju virzienos novērtēšanas. AIKA organizētajās novērtēšanās tika iesaistīti 224 eksperti, tajā skaitā 47 ārvalstu.

Kopš 2015.gada aprīļa AIC ir ENQA afiliētais biedrs. Lai varētu pretendēt uz uzņemšanu ENQA pilntiesīga biedra statusā un iekļaušanu EQAR, aģentūrai bija jāizpilda vairākas prasības, tajā skaitā jāizpilda nosacījums par diviem aktīvas darbības gadiem kopš darbības sākšanas, kā arī jādemonstrē pieredze ārējās kvalitātes novērtēšanas procesu organizēšanā.

AIC īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu 'Atbalsts EQAR aģentūrai izvirzīto prasību izpildei", lai pilnveidotu savu darbību un nodrošinātu iekļaušanos EQAR reģistrā.

Autors: LETA
Foto: CC0 licence
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti