Dalies:

“Attīstībai/Par” izvairīga par Egila Levita atbalstīšanu prezidenta amata kandidatūrai

“Attīstībai/Par” izvairīga par Egila Levita atbalstīšanu prezidenta amata kandidatūrai
  • 11. Mar. 2019

Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, iespējams, ir labākais Valsts prezidenta kandidāts, ko 13. Saeima varētu ievēlēt, bet tas nenozīmē tūlītēju “Attīstībai/Par” atbalstu viņam. Tā noskaņojumu apvienības tikšanās reizē ar E. Levitu piektdien raksturoja kāds no šīs sarunas dalībniekiem. Vairāki apvienības pārstāvji atzina, ka daļa biedru vēlas, lai notiktu Valsts prezidenta kandidātu sacensība, kurā “Attīstībai/Par” (“AP”) varētu pieteikt arī savu pretendentu, vēsta portāls la.lv.

Tikšanās laikā “AP” biedri esot konstatējuši, ka ir vairāki temati, kuros ar E. Levitu domas saskanot – piemēram, jautājumā par vienotu Eiropu, par sociālo atbildību un taisnīgumu, kā arī par ilgtspējīgu valsts attīstību. Taču ideoloģiski E. Levits esot vairāk konservatīvs, bet “AP” – liberāla.

Pēc tikšanās E. Levits žurnālistiem paskaidroja, ka, atbildot uz jautājumiem, viņš esot teicis tā, kā domā, jo neesot jēgas sacīt kaut ko tādu, kas neatbilst viņa uzskatiem. Ja vairākumu Saeimā veidotu viens politiskais spēks, kas ieguvis vismaz 51 balsi, tad, viņaprāt, tas varētu izraudzīties sev atbilstošu Valsts prezidenta kandidātu. Taču tagad koalīcijā esot piecas ideoloģiski dažādas partijas. “Manuprāt, mani uzskati un mana līdzšinējā darbība nav nedz izteikti liberāla, ­nedz izteikti konservatīva, nedz izteikti sociālistiska, nedz izteikti nacionāla. Tur ir elementi no visiem šiem politiskajiem virzieniem,” teica E. Levits.

Lasītākās ziņas valstī

Avots: Portāls LA.lv

Foto: LETA

Visu rakstu iespējams lasīt portālā la.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti