Dalies:

"Attīstībai/Par!" informēs par savu OIK "likvidēšanas plānu"

"Attīstībai/Par!" informēs par savu OIK "likvidēšanas plānu"
  • 31. Jul. 2018

Šodien partiju apvienība "Attīstībai/Par!" rīkos preses konferenci ar mērķi informēt par apvienības izstrādāto obligātā iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšanas plānu un skaidrot tā ieviešanas aspektus, informē politiskā spēka pārstāve Laila Spaliņa.

Pasākums notiks plkst.15 apvienības "Attīstībai/Par!" birojā Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 32 un tajā piedalīsies apvienības līdzpriekšsēdētāji Juris Pūce un Daniels Pavļuts.

Preses konferencē tiek solīts nosaukt "uzvārdus vainīgajiem par OIK ieviešanu Latvijā".

Lasītākās ziņas valstī

"Mums ar Juri Pūci ir četru gadu plāns, kā šo sistēmu varētu izbeigt, taču to nevar padarīt par nebijušu. Ja tiek pārceltas izmaksas no vienas valsts kabatas otrā - tā nav OIK likvidācija. Tā ir samaksāšana no citas kabatas. Mēs bijām pirmie, kas savulaik nopietni šo jautājumu risināja," pauž Pavļuts.

Savukārt Pūce norāda, ka "OIK ir kolosālas valdības kļūdas vai apzinātas ļaundarības piemērs". Viņš norāda, ka partijas sagatavoto plānu viņi ir gatavi atdot jebkuram politiķim tā īstenošanai.

Aģentūra LETA pērn vēstīja, ka Ekonomikas ministrija (EM) vērsās pie bijušā ekonomikas ministra Pavļuta aicinot sniegt informāciju par 2013.gadā veiktās dienesta pārbaudes par OIK lēmumu pieņemšanu EM rezultātiem.

Ministrijas rīcībā ir informācija, ka ar EM 2013.gada februāra rīkojumu "Par komisijas izveidi dienesta pārbaudes veikšanai" tika izveidota komisija dienesta pārbaudes veikšanai par OIK lēmumu pieņemšanu EM kopš 2012.gada. Komisija tika izveidota ar mērķi pārliecināties, vai EM ierēdņi ievērojuši likumības un lietderības principus, pieņemot OIK lēmumus. Dienesta pārbaude komisijai bija jāveic līdz 2013.gada 18.aprīlim.

Vienlaikus ministrija norāda, ka paralēli minētajai dienesta pārbaudei ekonomikas ministrs Pavļuts 2013.gada 26.aprīlī ierosināja arī disciplinārlietu pret valsts sekretāru Pūci par labas pārvaldības principu neievērošanu. Iepazīstoties ar Pūces publiskajā telpā pausto viedokli par dokumentu apriti ministrijā, EM secinājusi, ka viņš atsaucas uz disciplinārlietas dokumentiem.

Ņemot vērā Pūces izteikumus, ka viņš nav bijis iepazīstināts ar ekonomikas ministra Pavļuta ierosinātās disciplinārlietas secinājumiem, ministrija nosūtījusi Pūcem disciplinārlietas komisijas atzinumu. EM atzīmē, šie dokumenti bija arī pieejami EM lietvedības sistēmā un ar tiem valsts sekretārs varēja iepazīties jebkurā laikā.

2017.gada novembrī ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) norādīja, ka dienesta pārbaudes rezultāti par piešķirtajām elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesībām EM nav atrodami. Decembrī Saeima noraidīja opozīcijas partijas "Saskaņa" Saeimas deputātu pieprasījumu premjeram Mārim Kučinskim (ZZS) skaidrot dienesta lietvedības kārtību valsts pārvaldes iestādē saistībā ar EM "dienesta pārbaudes pazudušajiem dokumentiem".

Kā ziņots, OIK skandāla dēļ jau pērn aktualizējās jautājums par šīs sistēmas darbības pamatotību.

Pašlaik šo jautājumu skata valdības augsta līmeņa darba grupa. Tās pārstāvis enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš  norādījis, ka darba grupa nevienosies par OIK atcelšanu, bet gan atjaunojamās enerģijas nozares reputācijas atjaunošanu. Plānots, ka Ašeradens par darba grupas paveikto informēs pēc pēdējās sēdes, kas paredzēta 1.augustā, bet ziņojums par OIK sistēmu valdībā varētu nonākt 7.augustā.

Raksta autors: Ainārs Leijējs, LETA
Foto: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti