Dalies:

Atskatoties uz Ziemassvētku eglītes svinībām Latviešu centrā Bērzaine

Atskatoties uz Ziemassvētku eglītes svinībām Latviešu centrā Bērzaine
  • 28. Dec. 2018

2018.gada 2.decembrī Latviešu centrā Bērzaine, Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā, notika Ziemassvētku svinības , kas pulcēja 22 bērnus no latviešu ģimenēm.

Skaisti dekorētā svētku zālē bērni ar prieku rotāja svētku egli un mākslinieces Antras vadībā veidoja neparastas un gaisīgas sniegpārsliņas. Skolotāja Ingrīda mācīja bērniem gatavot skaistus gaismas eņģelīšus, kas ar vecāku  palīdzību arī izdevās.

Tad jau atskanēja skaļš klauvējiens pie durvīm. Ziemassvētku vecītis bija dzirdējis, ka Bērzaines skoliņas un ciemiņu bērni ir ļoti paklausīgi, viņam nebija līdzi žagaru, tikai dāvanas. Ar prieku noklausījāmies bērnu priekšnesumus. Jaunākajiem palīdzēja māsas, brāļi un vecāki.

Lasītākās ziņas valstī

Svinību dalībniekiem bija iespēja vērot latviešu režisoru veidotās animācijas filmas.

Visiem patika iet rotaļās, sevišķi ''Kas dārzā?'' un ''Ādamam bija septiņi dēli''.

Skoliņas skolotājas Anda, Inese un Santa   bija sagatavojušas dāvanu-  ielaminētas dziesmu grāmatas, kuras varēs papildināt ar jaunām dziesmām un iemācīties dziedāt kopā Bērzainē un mājās.

Skoliņas vadītājas Ilzes Paegles klavieru pavadījumā visskanīgākā bija  dziesma ''Zvaniņš skan''.

Mājas saimniece iejutās Laimas tēlā un visi labprāt piedalījās rituāla dziesmā-dejā ''Māte savas meitas sauca'' , kas simbolizēja iešanu uz priekšu un veiksmi.

Visiem ļoti garšoja Bērzaines darbinieku sarūpētā vistas-dārzeņu zupa un latviešu maize, un ,protams svētku našķi.

Kamīnā silti kurējās uguns, un līdz vakaram saimnieks Āris laipni aicināja piesēst, baudīt karstu tēju un bagātināt vienam otru ar stāstiem par senatni un nākotni.

Bērzaine ir aktīvs Vācijas, Francijas un Šveices latviešu centrs un viesu nams, kuru, apceļojot Eiropu, ir iecienījuši latvieši no visas pasaules. Lai rezervētu istabiņu, var zvanīt 0049 (0) 761 53340 vai rakstīt uz adresi berzaine@latviesi.com! Precīza adrese: Leinhaldenweg 28, 79104, Freiburg im Breisgau. Labprāt izstāstīsim par ekskursiju iespējām Švarcvaldē un skaistākajām apskates vietām.

Latviešu centra Bērzaine komanda

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti