Dalies:

Atklāta vēstule Rīgas mēram N. Ušakovam sakarā ar OM Nākotnes Nama jautājumu

Atklāta vēstule Rīgas mēram N. Ušakovam sakarā ar OM Nākotnes Nama jautājumu
  • 14. Oct. 2015

Cienījamais Ušakova kungs!

Kā Okupācijas Muzeja atbalstītāji, Daugavas Vanagi ASV un Kanādā ir sekojoši debatēm par Nākotnes Namu ar lielu interesi, sevišķi arhitektes Gailes nepamatotajiem uzbrukumiem pret šo projektu.

Lasītākās ziņas valstī

Septembra beigās, Sidrabenē (Kanādā), notika 38. DV ASV un DV Kanādā zemju valžu kopsēde, kurā tika vienbalsīgi pieņemta sekojošā rezolūcija:

“DV ASV un Kanādas Zemju valžu kopsēde 2015. g. 27. septembrī, Sidrabenē, Kanādā atbalsta Latvijas Okupācijas Muzeja pasaules pazīstamā arhitekta Gunāra Birkerta izplānoto projektu piebūves ‘’Nākotnes Nams’’, noraidot Z. Gailes un viņas kolēģu darbību to apturēt. DV ASV un DV Kanādā ir lielākie muzeja ziedotāji. DV ASV un DV Kanādā valdes atgādina, ka saziedotie līdzekļi ir izmantojami tikai Nākotnes nama izveidošanai Strēlnieku laukumā.”

Nākotnes Nama projektu atbalsta gan Valsts prezidents, gan Latvijas valdība, un Jūs pats esat izteicies laikrakstos, ka Jūs atbalstāt Nākotnes Nama piebūvi. Tamdēļ mums ir grūti saprast, kāpēc Rīgas pilsētas būvvalde turpina likt šķēršļus projekta veikšanai. Jūs esat Rīgas pilsētas domes priekšsēdis, un būvvalde ir zem Jūsu atbildības. Ja Jūs tiešām vēlaties redzēt Nākotnes Nama uzbūvi, tad ir pienācis laiks rīkoties, nevis runāt.

Ja Nākotnes Nama kritiķiem izdodas iznīcināt projektu, tad vienīgie uzvarētāji būs tie nepatriotiskie elementi, kuri vēlās aizmirst vai pat izdzēst no vēstures tos baigos gadus, kad Latvija cieta zem Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas okupācijām. Slavenais filozofs Georgs Santayana teica: “ Tie, kas nemācas no vēstures, būs spiesti to atkārtot”. Ir laiks latviešu patriotiem celties un cīnīties, lai latvju tauta neaizmirstu savu vēsturi un lai tai nebūtu jācieš no jauna to, ko viņa pārdzīvoja starp 1940. un 1991. gadiem. Visiem latviešu patriotiem, ieskaitot Rīgas pilsētas domei un tās pakļautām iestādēm, ir pienākums veicināt mūsu tautas vēstures saprašanu, tā, lai Latvijai būtu gaiša un droša nākotne.

Mēs gaidām ar lielu cerību, ka Nākotnes Nams tiks drīzumā uzbūvēts.


Ar cieņu,

Gunta Reynolds, DV Kanādas valdes priekšniece

Andris Kursietis, DV ASV valdes priekšnieksFoto: Rosemarie Kursiete.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti