Dalies:

Atklāta Latvijas izstāde Ķīnas Nacionālajā muzejā

Atklāta Latvijas izstāde Ķīnas Nacionālajā muzejā
  • 12. Apr. 2019

Ķīnas Nacionālajā muzejā Pekinā atklāta “Zīda ceļa nacionālo muzeju dārgumu izstāde”, kurā no Latvijas piedalās Latvijas Nacionālais mākslas muzejs/ mākslas muzejs "Rīgas birža". Izstāde ir apskatāma līdz 14. jūlijam.

Nacionālo muzeju dārgumu izstāde ir kopīgi organizēta starp Ķīnas nacionālo muzeju un 12 valstu nacionāliem muzejiem no Krievijas, Mongolijas, Kazahstānas, Tadžikistānas, Rumānijas, Slovēnijas, Polijas, Latvijas, Omānas, Kambodžas, Japānas un Korejas. Izstādē ir apskatāmi 234 vēsturisko relikviju komplekti, kas ir atlasīti no dažādiem periodiem un kategorijām. Tā demonstrē valstu, kas atrodas pie Zīda ceļa, bagātīgo un daudzveidīgo kultūras apmaiņu.

Vēsturiski Zīda ceļš ir viens no pasaules garākajiem tirdzniecības ceļiem, kas iezīmēja svarīgus procesus zināšanu un prasmju apmaiņām. Turklāt Latvija kā valsts Baltijas jūras krastā vēsturiski varētu būt viena no gala pieturām Zīda ceļam. Saglabājušies vēstures artefakti veicina savstarpējo savienojumu izpēti un jaunu nezināmu faktu atklāšanu. Izstādē apskatāmā Ķīnas Taņu dinastijas 9.-10. gadsimta laikā izgatavotā tase ir viena no taustāmākajām liecībām Zīda ceļam, kas ir atrasta Latvijas teritorijā.

Lasītākās ziņas valstī

Foto: The National Art Museum of China

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti