Dalies:

Atklās grāmatu par trimdas kuratoru un meilārta mākslinieku Valdi Āboliņu

Atklās grāmatu par trimdas kuratoru un meilārta mākslinieku Valdi Āboliņu
  • 26. Mar. 2019

Piektdien, 5. aprīlī, notiks grāmatas “Valdis Āboliņš. Avangards, meilārts, jaunais kreisums un kultūras sakari aukstā kara laikā” atklāšana, Latviesi.com informē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Pasākumu ievadīs saruna ar Valža Āboliņa draugiem un laikabiedriem Jāni Borgu, Mārtiņu Būmani, Ati Lejiņu un Ojāru J. Rozīti.

Apjomīgais, 664 lappušu biezais, bilingvālais izdevums latviešu un angļu valodā veltīts trimdas kuratora un meilārta mākslinieka Valža Āboliņa (1939–1984) radošajam un intelektuālajam mantojumam un viņa lomai Latvijas mākslas un trimdas vēsturē aukstā kara gados. Publikācijā iekļautas viņa vēstules, raksti un politiskie komiksi, kā arī mūsdienās tapušas V. Āboliņa laikabiedru un jaunākas paaudzes pētnieku esejas par viņa aktivitātēm Rietumu avangarda mākslā un kultūras sakaru veidošanā ar Latviju.

Lasītākās ziņas valstī

Šis izdevums ir arī par kultūras komplekso lomu attiecībās starp abām dzelzs priekškara pusēm. Kaut arī tās bija nošķirtas pasaules, spraugas mūrī pavērās, un V. Āboliņš bija viens no nozīmīgākajiem kultūras sakaru veidotājiem, kura pārliecības un idejas daudzi uztvēra kā radikālas, lai gan viņu virzīja ideālistiska vēlme caur kultūru veidot pārmaiņas politiskajā realitātē. Plašāk par grāmatu lasiet www.lcca.lv

Pasākums notiks  Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā Kalpaka bulvārī 13 plkst. 17.00

Izdevums tapis ar mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti