Dalies:

Atkārtoti pārrunā Latvijas nepilsoņu ieceļošanu Ēģiptē

Atkārtoti pārrunā Latvijas nepilsoņu ieceļošanu Ēģiptē
  • 15. Feb. 2018

Š.g. 13. februārī Kairā notika Latvijas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Ivetas Šulcas iepazīšanās tikšanās ar Ēģiptes ārlietu ministra vietnieku Eiropas lietās vēstnieku Amru Ramadanu (Amr Ahmed Ramadan). Tās laikā tika pārrunāti Latvijas un Ēģiptes attiecību aktuālie jautājumi.

Sarunas partneri pauda gandarījumu par Latvijas un Ēģiptes divpusējo attiecību labo un draudzīgo raksturu. Vēstniece I. Šulca vērsa uzmanību uz Latvijas vēstniecības Ēģiptē atvēršanas pozitīvo ietekmi uz Latvijas eksporta apjomu pieaugumu tirdzniecībā ar Ēģipti un aicināja Ēģipti sekot Latvijas piemēram, atverot rezidējošu vēstniecību Rīgā. Tika atkārtots ielūgums Ēģiptes ārlietu ministram Sameham Šukri (Sameh Shoukry) apmeklēt vizītē Latviju.

Puses apsprieda Latvijas un Ēģiptes sadarbību izglītībā, kultūrā, kā arī starp abu valstu parlamentiem, atzīmējot draudzības grupas sadarbībai ar Saeimu izveidi Ēģiptes parlamentā 2017. gada oktobrī un 30.-31. oktobrī notikušo Saeimas Deputātu grupas sadarbībai ar Ēģiptes parlamentu vadītāja Hosama Abu Meri vizīti Ēģiptē.

Vēstniece izteica pateicību Ēģiptes vēstniecībai Stokholmā par vīzu saņemšanas procedūras atvieglošanu Latvijas nepilsoņu pasu turētājiem, paužot cerību, ka saskaņā ar Ēģiptes puses iepriekš dotajiem solījumiem nepilsoņa pasu turētāji atkal varēs saņemt Ēģiptes ieceļošanas vīzas robežas šķērsošanas vietās. Ārlietu ministra vietnieks Eiropas lietās informēja, ka apspriedīs risinājuma iespējas ar ārlietu ministra vietnieku konsulārajos jautājumos.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti