Dalies:

Atjaunota autopārvadātāja “Kreiss” darbība Norvēģijā

Atjaunota autopārvadātāja “Kreiss” darbība Norvēģijā
Kreiss Facebook konts
  • 30. Jan. 2020

Norvēģijas Darba inspekcija 24.janvārī ir pilnībā atcēlusi Latvijas autopārvadājumu uzņēmumam "Kreiss" īslaicīgi noteikto aizliegumu veikt kabotāžas pārvadājumus šajā valstī, informēja uzņēmuma pārstāvji. "Kreiss" turpina īstenot savu komercdarbību šajā valstī plānotajos apjomos.

Uzņēmumā skaidroja, ka izveidojusies situācija nebija uzskatāma par konfliktu starp "Kreiss" un Norvēģijas Darba inspekciju. 

"Ņemot vērā atšķirīgo atsevišķu tiesību normu interpretāciju Latvijā un Norvēģijā, starp pusēm pastāvēja atšķirīgi viedokļi par informācijas sniegšanas formu, saturu un termiņiem, kas noveda pie tā, ka no Norvēģijas Darba inspekcijas puses formāli tika uzskatīts, ka "Kreiss" ir nokavējusi pieprasītās informācijas iesniegšanu, kaut gan pēc būtības visa pieprasītā informācija bija sniegta laikus," norādīja uzņēmuma pārstāvji.

Lasītākās ziņas valstī

""Kreiss" nodrošina Latvijas tiesību normatīvajos aktos iekļauto prasību izpildi par autovadītāju darba algām un sociālajām garantijām. Darbiniekiem, kuri nodrošina starptautisko auto pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu Norvēģijā, darba samaksa tiek nodrošināta atbilstoši Norvēģijas darba likumdošanas prasībām, noslēgtajiem darba līgumiem un pie darba līgumiem noslēgtajām papildus vienošanām par darba samaksas noteikumiem Norvēģijā," pauda uzņēmuma pārstāvji, kategoriski noliedzot, ka "Kreiss" autovadītājiem izmaksā mazākas algas nekā nosaka Norvēģijas likumi.

Kā ziņots, Norvēģijas darba inspekcija 20.janvārī apturēja "Kreiss" darbību šajā valstī, jo uzņēmums autovadītājiem esot maksājis daudz mazāk nekā paredz Norvēģijā spēkā esošie noteikumi. Līdz ar to "Kreiss" no 20.janvāra vairs nedrīkstēja veikt kabotāžas pārvadājumus Norvēģijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti